Wpis z mikrobloga

Tylko listonosz #pocztapolska dostarczajac #allegro mini przesyłkę z zakreślonym przez nas na czerwono WRZUT DO SKRZYNKI potrafi zostawić klientowi awizo w skrzynce zamiast wrzucic tą małą listowną przesyłkę zgodnie z jej przeznaczeniem do skrzynki xD
Co to jest za usługa to xD
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@EnderWiggin: Ej pocztex i obsługa żabek przez PP daje rade. Usługa Mini Przesyłki za 3,99zł rejestrowana z ubezpieczeniem, no kutwa daliśmy im szanse, przecież ten listonosz musi to wrzucić do skrzynki. Ale jak widać i to ich przerosło. No nie spodziewałem się, że listonosz wpierdzieli awizo zamiast listu z opisem WRZUT DO SKRZYNKI, który jescze oznaczamy na czerwono.
  • Odpowiedz
@tttomasz Miras, sto procent racji. Za taką kwotę to ja bym się codziennie zastanawiał czy warto wstać z łóżka, nie mówiąc już o pracy. No ale jak wiadomo ryba to się psuje od głowy. Jak ten k--------k...
  • Odpowiedz
  • 0
@EnderWiggin: I dla g---o produktów taka g---o przesyłka za 3,99zł jest/byłaby idealna, ale kuźwa dalej ona nie potrafi być poprawnie zrealizowana xD. No ręce i c---i opadają. Jeszcze Ci listonosz powinien ją wrzucić do skrzynki, jak Ciebie nie ma... ale kutwa nie... awizo... oni to mają chyba w d*pie albo we krwii...
  • Odpowiedz
  • 1
@EnderWiggin: Też z moim listonoszem dobrze żyję, to czasem bimber dostanie, nie ma lipy.
Ale zrozum o co mi chodzi, że ta usługa ma być rejestrowanym listem, który listonosz wrzuca do skrzynki i podpisuje się za Ciebie.

Jestem sprzedawcą, nie docelowym odbiorcą tej usługi. Chyba tego na początku wątku nie wychwyciłeś.

Świetna forma dostawy gównorzeczy do domu, a nawet jak Cię nie ma - taki paczkomat na małe przesyłki w
tttomasz - @EnderWiggin: Też z moim listonoszem dobrze żyję, to czasem bimber dostani...

źródło: wrzut_do_skrzynki

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@tttomasz
Status awizo niekoniecznie oznacza, że listonosz nie wrzucił przesyłki do skrzynki. Powiadomienie o wrzucie do skrzynki to też awizo.
  • Odpowiedz
@tttomasz:
Samych statusów awizo jest kilka
- Awizo
- Awizo - do ponownego doręczenia
- Awizo - do odbioru w placówce
- Awizo - do ponownego doręczenia
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: Fajnie, że publikujesz taką listę, nie zdawałem sobie sprawy z tego ile jest tych statusów, ale zarazem, rozmawiamy o statusie przesyłki (Allegro Mini Przesyłka), jej awizowaniu, która według jej formy nigdy nie miała być prawa awizowana. Rozumiesz o co mi chodzi? "Wrzut do skrzynki" który wyklucza awizację, w jakiekolwiek postaci.

Nagrywamy już nawet filmy do reklamacji z PP dla potwierdzenia, że nasze przesyłki zmieszczą się do skrytki o wysokości
  • Odpowiedz
@tttomasz:
To pewnie błąd listonosza, w końcu to nowa usługa. Do tego formalnie jest to "przesyłka firmowa polecona zamiejscowa". Prawnie jest to rodzaj listu poleconego i ustawodawca (w art. 3. pkt. 22 ustawy prawo pocztowe) wymaga podpisu odbiorcy (te przesyłki nie powinny iść jako listy polecone, wtedy nie byłoby takich problemów). Pewnie za jakiś czas wszystko się unormuje.

ps. Nie zaznaczaj tak tego tekstu w czerwoną ramkę. Czerwony i jego
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: Przepraszam, ale oznaczę sobie Twoje konto jako PR PP, nie wiem co więcej Ci odpisać. G---o nie błąd listonosza, każdy z nich powinien od dawna znać tą usługę, a naczelnicy nawet nie mają o niej pojęcia (sprawdzone).
  • Odpowiedz
  • 0
@tttomasz
Ogólnie usługa jest s---------a i tyle. Jak pisałem wyżej to jest podpięte pod przesyłki polecone, a tu prawo jest jasne w kwestii podpisu odbiorcy.
Powinni do tego zrobić osobną usługę, wtedy nie byłoby problemów.

Po stronie Poczty, Allegro Mini przesyłka i Allegro Polecony, to ta sama usługa (z tego co się orientuję to na osobnych umowach), czyli przesyłka firmowa polecona.
  • Odpowiedz