Wpis z mikrobloga

@typowyWykopekMizogin: księgowa to tylko 200-300zł a pewnie będziesz miał z 15k na rękę minimum więc sam sobie odpowiedz. Samemu niby jest prosto gdy wystawiasz jedną fakturkę i coś tam odliczasz, ale można łatwo coś przeoczyć a potem urzędnicy cię dojadą i też nie wszystko sobie możesz wbrew pozorom odliczyć z VATU bo mogą ci się przyczepić, a księgowa będzie zawsze wiedziała co warto odliczyć, a z czym nie warto ryzykować.

Niejeden
@typowyWykopekMizogin: jeśli nie robisz innych rzeczy (sprzedaży /uslug) to w ciągu miesiąca :
1. Generujesz fakturę
2. Przesylasz do zleceniodawcy
3. Ew. dodajesz fakturę kosztową
4. Opłacasz podatek dochodowy
5. Oplacasz składkę Zus-NFZ
6. Wysylasz deklarację przez Zus pue
7.Placisz VAT
8. Wysylasz JPK

Poza punktem 7, wszystko jesteś w stanie zrobić sam w Infakt (płacę 5 zl/miesiąc). Zajmuje to około 20 - 30 minut w miesiącu.

Jeśli robisz coś jeszcze
Dzieki wielkie za odpowiedzi. Sprobuje z infaktem, bo wlasnie sie dowiedzialem, ze znajomy sie tak rozlicza. Kosztow raczej nie planuje na razie. Nie chodzi mi o 200-300zl tylko o sama ciekawosc. Zawsze wszystko robilem sam, wiec sprobuje jak nie pojdzie to zlece ksiegowej.
@Oskariat:
1. zajmuje mi to 15 minut miesiecznie, na wykop marnuje kilkadziesiąt razy wiecej czasu
2. rozliczam się kwartalnie (znacznie korzystniej i 2 przelewy do US zamiast 6), księgowi rzadko takie coś proponują bo nie jest to im na rękę, wybija z rytmu miesięcznego. Księgowy doradza tak żeby wam było najlepiej a nie Tobie
3. Ile przeznaczasz na kontakt z księgową? Ja ani sekundy
4. Księgowa nie wie ile zarabiam, jak
rozliczam się kwartalnie


@zibizz1: Ja tez ale od przyszlego roku strace prawo bo przekroczylem limit w zeszlym miesiacu

Ile przeznaczasz na kontakt z księgową? Ja ani sekundy


Ja tez – bierze sobie wszystko z google drive gdzie automatycznie dodaja sie faktury (kolo 20 miesiecznie + kosztowe). 3-4 waluty do przeliczania ale nie marudzi.

Księgowa nie wie ile zarabiam


Mnie chyba rozlicza pani z Łodzi a jestem z Warszawy ale rozumiem ze
@nad__czlowiek: nie jestem wyrobasem na udawnym b2b. ~10 klientow placi za hosting i upkeep co mies. Jeden kontrakt dlugoterminowy faktura co tyg. Drugi kontrakt faktura co tyg + osobno nadgodziny + osobno za podwykonawcow.
Ja tez ale od przyszlego roku strace prawo bo przekroczylem limit w zeszlym miesiacu


@Oskariat: Pogratulować obrotów, u mnie koszty to 5% wiec jakbym przekroczył limit to bym był przeszczęśliwy:P

Ja uważam że u mnie nie ma miejsca na księgowergo. Ja bym na to poświecał podobna ilość czasu z księgowym a on by jeszcze swój czas wkładał. Kosztowe przesyłam na specjalny adres email albo skanuje jeszcze sklepie aplikacją, są odczytywane automatycznie
30-60min miesiecznie zamiast zaplacic 200zl ksiegowej?


@Oskariat: hmm, raczej wychodzi mniej niż pół godziny miesięcznie. Czy masz w takim razie stawkę godzinową wyraźnie wyższą niż 400 zł/h? Jeśli tak to pogratulować, ale jaki miał być cel takiego komentarza? Sądzę, że tylko głupio wylewasz swoje kompleksy na innych.
Plus i tak musisz poświęcić jakiś czas na jakiś minimalny kontakt z księgową, wysłać przelewy itp.

z google drive gdzie automatycznie dodaja sie


@
@zibizz1 Koszty mam bardzo niskie bo z podywkonawcami rozliczam sie godzinowo a naliczam klientow zadaniowo/projektowo wiec devs dostaje ulamek tego co ja. W tym roku wyjdzie kolo 5% wlasnie.

Czy masz w takim razie stawkę godzinową wyraźnie wyższą niż 400 zł/h?


@NieBendePrasowac: tak, efektywna duzo wieksza.

Sądzę, że tylko głupio wylewasz swoje kompleksy na innych.


Kompleksy z powodu posiadania ksiegowej? xd

wtf?! A skąd się faktury mają wiedzieć jakie się mają