Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budowadomu

Czołem mireczki,

Według relacji sąsiadów mam na działce gdzieś ukrytą przedwojenną studnię kopaną, której dekiel zarósł krzakami i warstwą ziemi. Chciałbym ją znaleźć i wykorzystać w trakcie budowy jako źródło wody ale nie mam pomysłu jak - wykrywacz metalu znajdzie anomalię w postaci pustej przestrzeni? Jakiś skaner do ziemi? Szukać kamerą termowizyjną chłodniejszego placka na gruncie?
  • 7
studnię kopaną, której dekiel zarósł krzakami i warstwą ziemi.


@PfefferWerfer: szukaj pod krzakami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A poważniej, to poszukaj starych zdjęć lotniczych, map historycznych itp. Są strony internetowe gdzie wielu miłośników wrzuca skany wszelakich materiałów, są nawet indeksowane aby łatwiej znaleźć interesujący obszar.
Poza tym Wydział Geodezji i Kartografii w Twoim Starostwie Powiatowym, też mają mnóstwo materiałów archiwalnych.
@1masa: Wszedłem na lidar i jesteśmy sfotografowani tylko w skali 1:1000, w takiej dokładności nie widać nawet czynnej na sąsiedniej działce studni bez pokrywy o średnicy 1,20m xd

Spróbuję ze zdjęciami lotniczymi i zapytaniem do archiwum jak radzi @bdg-bro

@Archoney Woda jest wszędzie jeśli pokopiesz wystarczająco głęboko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@1masa: @1masa @Archoney Jakby kogoś interesowało co się stało dalej:

Znalazłem lokalizację studni z pomocą sąsiada emeryta, który pamiętał te okolice. W miejscu studni widać było okrągłe zagłębienie terenu na 5-10 cm wynikające z nierównego osiadania gruntu którym zasypano studnię, za mało dla LIDAR. Studnia jest cała zasypana i raczej nie opłaca się jej odkopywanie przy dzisiejszych cenach robocizny - od razu będę kopał docelową głębinówkę na działce. Odkopanie tej zasypanej