Wpis z mikrobloga

Zakup auta, Szwajcaria, Grächen...

Odbierałem autko z ogłoszenia od osoby prywatnej, które znalazłem na Ebay. Uzgodniliśmy wcześniej cenę oraz warunki zakupu, pojazd miał posiadać koła zimowe, pozostać bez wykonanego większego serwisu.

Co fizycznie zastałem po przyjeździe? Zobaczcie na zdjęciu. Można zrobić przy okazji #pokazmorde

Weekendowej podróży towarzyszyły przepiękne widoki, piękna okolica...
Dojechałem na miejsce i nie wierzyłem w to co zobaczyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zadbany drewniany domek, uśmiechniętego właściciela, a przy nim auto po profesjonalnej korekcie lakieru z zabezpieczeniem TYTANOWYM!
Serwis również został wykonany w ASO, a w bagażniku były zafoliowane koła letnie o których również mowy nie było :)

Powiem szczerze, że nigdy tak pozytywnie się nie zaskoczyłem robiąć zakupy. W naszym kraju nigdy nie zostałem tak potraktowany. Każdy dążył do tego, aby oszukać, skroić.

Właściciel w porządku człowiek. Mamy podobne podejście do motoryzacji. Ja również nie pozwoliłbym sobie na sprzedaż samochodu z jakimiś wyeksplatowanymi częściami. To świadczy o Nas. Mamy szacunek do rzeczy materialnych, które odwdzięczają się póżniej bezawaryjnością.

Wyszedłem z inicjatywą, iż zapłacę za ten samochód cenę z ogłoszenia bo to było uczciwe, a i tak dostałem duży bonus od właściciela. Zostawiłem jeszcze mały prezent.

Są jeszcze pozytywni ludzie, dzięki którym sami potrafimy zmienić podejście ʕʔ

Auto prawdopodobnie zostanie w rodzinie. Może weźmie je sobie moja siostra, o ile mnie nie wkurzy do tego czasu.

#motoryzacja #samochody #zakupy #relacjemiedzyludzkie #chwalesie #pokazauto #przemyslenia
CandyToy - Zakup auta, Szwajcaria, Grächen...

Odbierałem autko z ogłoszenia od osoby...

źródło: 379414908_1356159341665776_2356447501346783084_n

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • 31
@Hejkapi:

julki pod kola beda sie rzucac


Miałem samochody w cenie mieszkania. W rzeczywistości nikogo to nie obchodzi czym Ty właściwie jezdzisz. Uwierz.
Czasami ktoś wtajemniczony pokaże Ci kciuk lub nagra rolkę.
  • Odpowiedz
Korekta lakieru z zabezpieczeniem tytanowym żeby szybko sprzedać bo blok silnika pęka cyklicznie po 5k km ( ͡º ͜ʖ͡º)

Żarcik, szerokości i oby długo służył. Ja takiego sprzedawcę trafiłem w Polsce. Piąty rok jeżdżę i tylko wymiany eksploatacyjne.
  • Odpowiedz
@CandyToy: przecież to żaden sekret, że w Szwajcarii nie możesz jeździć autem które nie jest w bardzo dobrym stanie. Przeglądy mają dość skrupulatne a za jazdę odrapanym i pogniecionym autem tracisz dowód rejestracyjny. Stąd jak kupujesz normalne auto to wiesz, że kupujesz normalne auto.
  • Odpowiedz