Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań odnośnie wyjazdu do pracy w Holandii.
1. Mam konto złotówkowe z kartą Visa, lepiej założyć walutowe we własnym banku i połączyć z kartą? Czy może zakładać gdzieś indziej.
2. Czy z siecią Plus da się funkcjonować w Holandii?
3. Jakie firmy są godne zaufania żeby tam jechać? Tutaj zależy mi na tym aby było z adresu na adres. Mam możliwość jechać odpłatnie z firmą współpracującą z agencją, ale nie wiem jeszcze jak to będzie działać, a mieszkam na zad*piu...
#holandia #emigracja
  • 16
lepiej założyć walutowe we własnym banku


@Ca_millo: tak.

Pamiętaj że np w AH nie zapłacisz polską kartą. Kiedyś się orientowałem, to chyba tylko trzy sklepy obsługiwały.

2. Czy z siecią Plus da się funkcjonować w Holandii?


@Ca_millo: da się. Ale pewnie po 4 miesiącach zaczną ci naliczać opłaty jeśli masz jakieś no-limit.

Jakie firmy są godne zaufania żeby tam jechać?


@Ca_millo: w sensie transport? Pełno tych małych busików jest.
@Ca_millo Ogólnie to chyb nie da się założyć samego konta walutowego, musisz mieć też w PLN, więc może być u siebie, no i wtedy przelewy z jednego na drugie konto masz instant. Ja mam w Plusie i Playu, wszystko działa normalnie, pakiety też, tylko trochę stawki za minutę i za dodatkowy transfer poza pakietem trochę droższe. Powodzenia i nie bój się, nie jest tak źle jak mówią :)
@Ca_millo:
1 polecam walutowe w pko, wypłaty na całym świecie za darmo, możesz otworzyć 5 kont walutowych z poziomu aplikacji, miesiecznie koszt to 17 zł pko konto bez granic, jeżeli chodzi o płatności karta to nie wszędzie przyjmują ale jeśli wprowadzisz kartę do Apple Pay nie powinno być problemu, nie wiem jak na androidzie i Google pay
2. Jeżeli pobyt za granica przekroczy pol roku będą naliczane opłaty za roaming
3
polecam walutowe w pko, wypłaty na całym świecie za darmo, możesz otworzyć 5 kont walutowych z poziomu aplikacji, miesiecznie koszt to 17 zł pko konto bez granic


@joekey: W mBanku mam takie coś za darmo.
@Ca_millo

1. Walutowe w PKO, a jak na dłużej chcesz być to załóż tutaj konto. Mam obie opcje i jest spoko.

Co do płacenia Visa w NL, to od lipca weszła aktualizacja i prawie wszystkim zapłacisz prawie wszędzie. Ja ostatnio bez problemu zapłaciłem polską kartą w AH.

2. Da się, ja tak robię od prawie dwóch lat xD Ale kupienie tutaj jakiegoś startera to nie problem.

3. Każda firma transportowa która obsługuje