Wpis z mikrobloga

  • 0
no właśnie może iść normalnie, ale wychodzi im pewnie za drogo więc wolą pozywac Polskę że nie chce kupić tego zboża.


@ToTrocheBardziejSkomplikowane: jeśli tak faktycznie jest to nie ma to kompletnie żadnego sensu, bo zarobi kilku oligarchów jedynie, a straty dla Ukrainy materialne i wizerunkowe są ogromne.

Mi się to kompletnie nie spina, bo to by było absurdalne strzelenie sobie w obydwa kolana i może jeszcze w brzuch.

Patrzę też kto
@Rubbik: absolutnie mireczku nie mam miłości do obecnej władzy, możesz sprawdzić mój profil.
Rozporządzenie o embargu: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/zakaz-przywozu-z-ukrainy-produktow-rolnych-21874247

§ 1.

Ustanawia się zakaz przywozu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej produktów rolnych pochodzących z terytorium Ukrainy wymienionych w załączniku do rozporządzenia, z wyłączeniem:

1)

tranzytu zewnętrznego, o którym mowa w art. 226 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r. ustanawiającego unijny kodeks celny (Dz. Urz. UE L