Wpis z mikrobloga

Mam dwa pytania do was.

1. Gdybyście mogli wybrać dowolne miejsce w polsce aby zamieszkać to gdzie byście zamieszkali i czemu.
2. Gdybyście mogli wybrać dowolne miejsce na świecie żeby zamieszkać to jaki kraj/miasto na świecie byście wybrali i czemu.

Dla ułatwienia nie przejmujecie się zatrudnieniem, macie prace zdalną i brak zoobowiązań międzyludzkich / relacji.

Dodałem tag podróże, bo podróżnicy mają sporo empirycznych doświadczeń by odpowiedzieć na takie pytanie.

#kiciochpyta #polska #swiat #podroze #m
  • 14
@Microbiusz jakas wieś na Podhalu bo góry i cisza. Ewentualnie Beskid niski.

2. Jakieś miasteczko w stanie Maine w USA. Bo bogato i biali ludzie więc bezpiecznie. A USA jest super.
Ewentualnie Monako.
1. Gdybyście mogli wybrać dowolne miejsce w polsce aby zamieszkać to gdzie byście zamieszkali i czemu.


@Microbiusz: gdzieś w okolicach Szczawnicy, blisko miasteczka ale na uboczu. Mam straszną słabość do tego miejsca :)

2. Gdybyście mogli wybrać dowolne miejsce na świecie żeby zamieszkać to jaki kraj/miasto na świecie byście wybrali i czemu.


@Microbiusz: okolice Staithes w Anglii. Podoba mi się klimat, uwielbiam wrzosowiska i klify.
@mala_rybka: hmm, Szczawnica, ścieżka rowerowa na czerwony klasztor i super widokowy szlak od wąwozu homole przez schronisko pod Durbaszką do Szczawnicy a i zapiekanki w sromowcach (ʘʘ). Też lubie to miejsce, ale nie wiem czy w życiu codziennym nie dobiła by cię nuda, smog i wchodzenie pod górę.

A co do okolic Staithes nie znam, postaram się zapoznać.
schronisko pod Durbaszką


@Microbiusz: aww ostatnio tam byłam przy zachodzie słońca i schodziłam do Jaworek oglądając widoki i słuchając dzwonków owiec wracających do zagrody!

ale nie wiem czy w życiu codziennym nie dobiła by cię nuda, smog i wchodzenie pod górę.


@Microbiusz: właśnie przez smog wybieram jakieś miejsce na obrzeżach, mogę oglądać Szczawnicę z góry. Nudy się nie boję, lubię tryb życia piwniczaka i łazikowianie.

A co do okolic Staithes
@Microbiusz: ciężko powiedzieć. Z jednej strony fajnie mieszkać w uroczym tanim kraju, z obcą kulturą i kuchnią, którą można poznawać, a przy okazji coś z ciekawymi widokami (np. Gruzja, Tajlandia). Z drugiej zaś są kraje, które mają fajnie zorganizowane życie społeczne i to głównie Zachód i Skandynawia - np. infrastruktura rowerowa. Ale to zupełnie inne rzeczy. Widziałem już sporą część państw na świecie i stwierdzam, że w każdym chcę trochę pomieszkać.
Polska, dobrze mi tam gdzie mieszkam

Zagranica a to już skomplikowane, jakis czas Kolumbia, jakiś czas Kosowo i Serbia, może kilka miesiecy na Grenlandi, nie wytrzymałbym w jednym miejscu zbyt długo. podoba mi sie w Bułgarii, Rumunii, może tez jakiś czas szwedzka Laponia :)