Wpis z mikrobloga

Siemanko, jak to jest z wczesnym wejściem? Chciałbym z kobietą wejść na szlak w poniedziałek zaczynając od betonozy morskiego oka najwcześniej jak się da, najlepiej nawet 3-4 w nocy, ale niby park zamknięty aż do świtu. Jak to realnie wygląda? Jak kupimy bilet i wejdziemy sami wcześniej to dostaniemy dożywocie albo 50 złotych grzywny? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Da się zapłacić za parking jakoś tak wcześnie?
#tatry #gory #zakopane
  • 8
@Szuszwol: bilet na parking w Palenicy kupujesz przez internet wpisując tablice rejestracyjne. Równie dobrze możesz przyjechać na parking o 2 w nocy, szlaban automatycznie się otworzy ponieważ tam jest kamera zczytująca tablice. W kwestii wcześniejszego wyjścia - mandatu nie dostaniesz. Każdy zdaje sobie sprawę, że wyjścia o 2 w nocy w kierunku szczególnie Rysów (Rys? Jak to się #!$%@? odmienia nigdy nie wiem xD) to nie jest jakaś rzadkość. Nikt was
@Szuszwol: trasa może i fajna, ale idzie przez fragmenty Orlej Perci, a konkretnie Granaty (Krzyżne <> Pod Kozim Wierchem). W poprzednim tygodniu zginęła tam młoda kobieta mimo, że szła z tatrzańskim przewodnikiem. Piszę to żebyście wiedzieli na co się piszecie.
@whoru: @Szuszwol
Granaty są przepiękne, ALE bardzo mocno eksponowane, a na to nie każdy jest gotowy (psychicznie, lęk przestrzeni jest obok lęku wysokości u ludzi dość silny). Dodatkowo faktycznie ścieżka jest wąska i trzeba uważać- co jest cechą wielu ścieżek w Tatrach Wysokich. Jest jedno miejsce, gdzie trzeba dać takiego mocnego kroka nad szczeliną :D
Sami więc oceńcie, czy macie takie lęki, czy nie. Dla mnie (nie mam żadnego z tych
hellyea - @whoru: @Szuszwol
Granaty są przepiękne, ALE bardzo mocno eksponowane, a na...

źródło: IMG_6104

Pobierz
@Szuszwol: @klintoniusz

1. remont asfaltu i zamknięcie szlaku jest zaplanowane na 18-22 września. Zawsze przed planowaniem wycieczki wchodzimy tu i czytamy o warunkach na szlakach i zamknięciach szlaków: https://tpn.pl/zwiedzaj#komunikat-pogodowy

2. Ta Twoja propozycja trasy prowadzi przez pół Orlej Perci (ʘʘ) Jeśli w ogóle pytasz czy ta trasa jest "fajna" to ją sobie odpuść. Którykolwiek "Czarny Staw" (są takie 3 w polskich Tatrach) masz za sobą to znaczy,