Wpis z mikrobloga

Cześć, fani #siatkowka , piszę jako kibic #koszykowka i #nba , ponieważ z powodu ostatniego wielkiego wydarzenia oraz ogromnego sukcesu Polaków postanowiłem wciągnąć się trochę w uniwersum waszego sportu :)

Chciałbym zapytać, jak to wygląda z turniejami, które są najważniejsze dla siatkarzy, bo na przykład koszykarze najwyżej cenią igrzyska olimpijskie i porażka USA w 2004 roku w Atenach przeciwko Argentynie wywołała wielkie nieszczęście, mimo że NBA znajduje się dopiero na piątym miejscu wśród najbardziej popularnych lig sportowych w Stanach.

Rozumiem, że my jako hegemoni, których sportem narodowym powinna być siatkówka, regularnie wszystko wygrywamy, w tym najważniejsze zawody, jakimi są igrzyska olimpijskie:)? Pozdrawiam

#mecz #sport #kanalsportowy #olimpiada #igrzyskaolimpijskie
  • 8
@gejuszmapkt Złoto na igrzyskach to dla naszych święty graal póki co i nawet nie ma co tłumaczyć, że te porażki nam się nie powinno były przytrafić. Często byliśmy słabsi albo dawaliśmy dupy i tyle

Co nie zmienia faktu, że i reprezentacyjnie i klubowo jesteśmy potęgą na świecie.

I żeby nie było. Wiem jaką pozycję ma siatkówka na świecie, wiem też jaką pozycję mają skoki ale umniejszanie sukcesów jest po prostu bez sensu
@ewataewa chyba op przesadził. Widziałem ranking, w którym NBA było na trzecim miejscu po NFL i NHL, a przed baseballem i MLS pod kątem wartości ligi
które są najważniejsze dla siatkarzy


@gejuszmapkt:
1. OI
2. MŚ
3. VNL / kiedyś były jeszcze Pucharu Świata grany w JAP rok przed OI
4. Turnieje kontynentalne w przypadku Polski Mistrzostwa Europy