Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny #inwestycje

Cześć mam pytanie bo nigdzie nie mogę tego znaleźć.
Zostało mi 150k kredytu na mieszkaniu które wynajmoje obecne oprocentowanie na zmiennej to 8,5% rata 1,3k przychód po podatkach 1,5k. Niedługo wpadnie więcej środków tak że mógłbym spłacić to mieszkanie w całości. Zastanawiam się czy je nadplacac zakładając że będą kolejne obniżki stop skoro poszedł jasny sygnał z RPP czy kupić za to 4let ie obligacje zakładając utrzymanie się inflacji na wysokim poziomie?
Kasę z obligacji trzymać jako potencjalnych wkład jakby pojawiło się jednak cofnięcie na nieruchach?
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@dean_corso hmm mam już trochę środków na giełdzie w USD i euro ale tutaj może być duża korekta jak wejdzie recesja a raczej wejdzie, obligacje które kupile 2 lata temu teraz daj 20%. Gdzie byś wsadził 150k aby je ochronić?
  • Odpowiedz
@m_a_arc1n: to ja zadam pytanie jakich masz najemców??
U mnie na przykład mam super lokatorów, tych samych od lat, kasa zawsze na czas, można powiedzieć że dbają jak o swoje... Ale mając niepewną sytuację z najemcą był bym pełen obaw
  • Odpowiedz
@m_a_arc1n: ja nc nie sugeruję, ale jeżłi masz spoko najemców i nie dokładasz to ja bym osobiście siewstrzymał, bo jednak wartość mieszkania rośnie a dużo pracy i kosztów przy tym też nie ma. Ja bym szedłl w obligacje albo i coś innego
  • Odpowiedz