Wpis z mikrobloga

Mogę wiedzieć co ma właściwe Tusk do tego rzekomego planu oddania Polski B? Premier w zasadzie w praktycznie żadnym stopniu nie odpowiada za planowanie działań wojskowych. Od tego jest prezydent jako naczelny dowódca i sztab generalny zrzeszający oficerów z wiedzą i doświadczeniem na polu walki. Minister Obrony Narodowej, który by podlegał Tuskowi nie ingeruje zwykle w opracowywanie planów, podobnie jak sam premier (a przynajmniej powinien tak robić ) i odpowiada przede wszystkim za kwestię logistyki i finansowania i zwykle nawet nie ma doświadczenia wojskowego, podobnie jest też w ministerstwie zdrowia, gdzie ministrem nie musi być lekarz a przede wszystkim dobry zarządca.

W Rosji też taki Szojgu nie jest wojskowym tylko dowódcą straży pożarnej i za plany odpowiada szef sztabu Gierasimow a na Ukrainie ministrem est na razie chyba jeszcze Reznikow, ale za działania odpowiada Załużny.

Poza tym sam fakt, że powstał taki plan pokazuje, że bierze się pod uwagę liczne scenariusze działań a jak pokazał przykład Kampanii Wrześniowej z 39 roku to tępe trzymanie się granic kończy się często okrążeniem i rozbiciem przez co gdy wojska niemieckie docierały do Warszawy to znaczna część wojsk stała przy granicy i nie miała jak się wycofać i zdychała zanim zdołała cokolwiek sensownego zrobić bo komunikacja radiowa u nas też leżała.

W ogóle po cholerę ja się tak rozpisuje, wszyscy to wiedzą i to tylko metoda na straszenie starych bab i durnych małorolnych chłopów ze wschodu. Mam nadzieję, że to jednak aż tak nie działa bo mój ojciec się wyleczył z pisowstwa i śmieje się z tej "afery".

#polityka #bekazpisu #wojsko #militaria #historia #pis #tusk
Pobierz Kagernak - Mogę wiedzieć co ma właściwe Tusk do tego rzekomego planu oddania Polski B...
źródło: 1f2ff472d6d1cd1107715bef4594fa36ccdf8dc22d16f3e457a08e783a06fd8a
  • 4
@Kagernak: tak właściwie to premier ma ogromny wpływ, bo to rząd odpowiada za ustalenie celów politycznych dla wojska, które to wojsko następnie używa do określenia celów wojskowych.