Wpis z mikrobloga

Wchodzę rano i czytam debilne komentarze fanatyków deprecjonujące sukcesy siatkarzy, bo siatkówka jest "niszowa". Tak, w skali globalnej jest niszowa, podobnie jak większość sportów. Tylko co mnie to obchodzi? Co mnie obchodzi, że nikt nie ogląda siatkówki w Sierra Leone albo w Kambodży? Najważniejsze, że w naszym kraju jest w miarę popularna. Amerykanie mają swoje sporty, które poza granicami ich państwa nie są popularne, ale są z nich dumni. A Polacy? Płacz i narzekanie, bo osiągamy w czymś sukcesy i nie jest to piłka nożna. Oczywiście większość tego typu to komentarze fanatyków nie interesujących się żadnym sportem poza futbolem.
#siatkowka #mecz #sport
  • 48
  • Odpowiedz
@Van_Kong: powiedz Hindusom, żeby się nie cieszyli z krykieta, albo Chorwatom z waterpolo. Będą mieli to w piździe. Tylko w naszym batustanie wojenki, bo ego można napompować. Martyrologia ciągle żywa.
  • Odpowiedz
@Van_Kong: Amerykanie oglądaja rozgrywki ligowe a nie reprezentacyjne. Nikt tam nie jara się, że są najlepsi w futbolu amerykańskim. Ich obchodzi mecz New York Giants z Dallas Cowboys a nie USA vs Kostaryka. Porownanie z NFL powinno byc do PlusLigi a nie do reprezentacji. Tylko wtedy by sie okazalo, ze na trybunach jest 1500 osob a Polacy wcale nie lubią siatkówki tylko sukces którym się dowartościowują.
  • Odpowiedz
@mackbig: W samo sedno. Wystarczy zobaczyć, że nawet pierwsza liga zamiata pod względem partycypacji kibiców i dodatkowo przy oglądalności. Ludzie zwyczajnie nie interesują się sportem, a sukcesami. Typowe januszowe podejście ( ͡° ͡°)
  • Odpowiedz
Tylko tych komentarzy by nie było gdyby nie to ze doslownie pod kazdym postem o jakims sukcesie najbardziej plusowany komentarz jest w stylu „uuu a pilkarzyki znowu przegrali hehe”
  • Odpowiedz
@Van_Kong: ale to nie ma nic wspolnego z USA, polacy ogladaja tylko reprezentacyjna siatkowke bo polakom akurat tam dobrze idzie, ligi nikt nie oglada i tak na prawde nikogo ona nie obchodzi, nie wzrasta tez jakos drastycznie liczba ludzi trenujacych ten sport, bo jest on po prostu w #!$%@? nudny
  • Odpowiedz
@czarny_matt94: w punkt
@mackbig a kogo obchodzi podejście do sportu Amerykanów? I co tu ma wnieść jakieś porównywanie licz bezwzględnych odnośnie frekwencji na rozgrywkach ligowych, skoro nawet sam zauważasz, że oni mają do nich inne podejście? To że Amerykanów W futbolu amerykańskim nie interesuje USA vs Kostaryka to znaczy, że Polaków ma nie interesować w siatkówce Polska vs Włochy, tylko Ślepsk Suwałki vs Czarni Radom? A może Polacy wolą rozgrywki reprezentacyjne?
  • Odpowiedz
@Van_Kong: 50000 typa przychodzi w stanach pooglądać prowincjonalny baseball podczas gdy elitarne rozgrywki PlusLigi lub siatkarskiej ligi mistrzów może obejrzeć do 2 tysięcy typa w hali lub telewidz, który wykupi śmierdzący na kilometr polszmat. Porównanie, delikatnie ujmując, z dupy.

Ja na przykład nie jestem hejterem siatki. Oglądałem ja dość nałogowo 20 lat temu jak była w TV4, znałem wszystkie zespoły u facetów i bab. I nagle mi przeszło, ponieważ siatkówka jest
  • Odpowiedz
@JanKrzywosad:

a kogo obchodzi podejście do sportu Amerykanów?


No jak to kogo? OPa? Przeciez ja odnosze sie do jego porownania sportow Amerykanow z siatkowka które brzmiało tak:

Amerykanie mają swoje sporty, które poza granicami ich państwa nie są popularne, ale są z nich dumni.


A to porownanie jest kompletnie nietrafione.
  • Odpowiedz
@mackbig: Jest o tyle trafione, że pokazuje różnice w ich mentalności. U nich nikt nie deprecjonuje futbolu amerykańskiego mówiąc o tym, że reszta świata nie zna kompletnie zasad tego sportu i traktuje go jako jakąś dziwną wariację rugby. A u nas co chwilę ludzie sport oceniają niemal wyłącznie przez pryzmat jego popularności na świecie.
A Ty dodatkowo stwierdziłeś, że miarą popularności sportu jest podejście do rozgrywek ligowych, co próbowałeś udowodnić na
  • Odpowiedz
@JanKrzywosad: totalnie nie zrozumiałeś sensu wypowiedzi.
Chodzi o to, że siatkówka przeciętnego Polaka interesuje tylko dlatego, że reprezentacja osiąga jakieś sukcesy.
Jednak nie przekłada się to na faktyczną popularność tego sportu.
Klubowa siatkówka interesuje się mało osób, gdybyś na ulicy spytał o wymienienie 3 siatkarskich klubów to może jedna na 10 wymieniłby jakiś Jastrzębski węgiel albo zakse.
Niech sobie grają w te siatkówkę ale jakieś grzmienie typu "inwestujmy miliardy w siatkówke"
  • Odpowiedz
siatkówka jest skończona i nudna w swoich 4 atakach na krzyż, 8 obronach na set, 3 asach i 15 błędach serwisowych


@Toszeron: Nie zamierzam robić z siatkówki jakiejś intelektualnej rozgrywki, w której zawodnicy podejmują skomplikowane decyzje, wybierając z setek możliwości, bo to w gruncie rzeczy prosta, głównie fizyczna gra - jak wszystkie inne sporty zespołowe. Ale takie jej opisanie to taka sama januszerka jak napisanie, że piłka nożna składa się z
  • Odpowiedz
@AdamKarolczak02137: a co decyduje o popularności sportu, jak nie jego oglądalność w najważniejszych rozgrywkach? Czy jeśli ktoś nie interesuje się rozgrywkami ligowymi, to znaczy, że nie interesuje się tym sportem? A może po prostu interesuje się tym rozgrywkami międzynarodowymi?
Już nawet nie chce mi się o tym pisać, że ta frekwencja 1,5 tys. - 2 tys. w sporcie "halowym" to naprawdę dobry wynik, a chyba są kluby w Pluslidze, które regularnie
  • Odpowiedz