Wpis z mikrobloga

Państwo rozdające dużo kasy z założenia nie jest "demokratyczne", bo cały wysiłek idzie w przekupienie motłochu.

@Pantokrator: Wszystko może iść na przekupienie motłochu. Zależy w co motłoch wierzy. Na armię też można wydawać pieniądze tak, że kupuje się masę sprzętu, który ładnie wygląda w liczbach i świetnie prezentuje się na paradach. Ale bez zaplecza, wyszkolenia, organizacji będzie bezużyteczny.
A socjal (nie wiem jak szeroko go rozumiesz) jest ważnym elementem organizacji każdego
@Aokx Demokracja jako wartościowy, niezdegenerowany ustrój polityczny, który zapewnia długotrwały rozwój może funkcjonować tylko wtedy, gdy o losach państwa decydują ludzie, którzy faktycznie to państwo utrzymują, a nie roszczeniowy motłoch.

@wsciekly_pstrong Pudło, to o p0lactwie.
A socjal (nie wiem jak szeroko go rozumiesz) jest ważnym elementem organizacji każdego państwa.


@Dragonan: Nie.
Socjal to łapówka dla nierobów.
Za Tuska mieliśmy zagwarantowane, że nie umrzemy z głodu i właściwie tyle i to był właściwy poziom świadczeń socjalnych. Bajki o tym, jak państwowa służba zdrowia mi pomaga, można włożyć między bajki. Wszelkich składek i podatków zapłaciłem setki tysięcy, a korzystam wyłącznie z infrastruktury.
Tak to wygląda.
Rozdawanie kasy, dopłaty
@Pantokrator: Ja myślę że człowiek w grupie idzie za stadem a nie za swoimi racjami. W Monarchi interes monarchy pokrywa się z interesem narodu, Monarcha chce władać bogatym krajem. Poniżej eksperyment Asha jak człowiek pod presją grupy wyzbywa się prostej logicznej prawdy.
Aokx - @Pantokrator: Ja myślę że człowiek w grupie idzie za stadem a nie za swoimi ra...
Bajki o tym, jak państwowa służba zdrowia mi pomaga, można włożyć między bajki. Wszelkich składek i podatków zapłaciłem setki tysięcy, a korzystam wyłącznie z infrastruktury.

Jesteś młody i zdrowy. Lub bogaty. Organizacja służby zdrowia jest taka że w pierwszej kolejności zajmuje się najciężej chorymi. Później piszesz już o wszystkich podatkach. Nie tylko korzystasz z infrastruktury. Aby była infrastruktura, to musi być państwo. A państwo to sama administracja, policja, wojsko, sądy. Wykształcony też