Wpis z mikrobloga

Hej, mam dziwny problem z dyskiem nvme na MacBooku.

Dysk Samsung 980 sformatowany na exFat żeby można było korzystać i na macu i windowsie, ale często łapie czkawkę - w testach pokazuje bez problemu pelną prędkość w okolicach 800mb/s tak jak inne moje dyski, ale gdy chce przeglądać pliki na nim, często długo czyta dane, wczytuje foldery, podczas kopiowania kopiuje szybko a później przerywa kopiowanie prawie do zera i znowu kopiuje bardzo szybko.

Myślałem że to przez exFat ale tak samo się zachowywał gdy go sformatowalem applowskim standardem APFS. Inne dyski działają normalnie na tej kieszeni zresztą gdy dałem go do innej kieszeni dysk robi to samo.

Na windowsie zero problemu z dyskiem - chodzi normalnie i to mnie najbardziej dziwi.

Brak jakiegoś sterownika?
Muszę zainstalować jakieś dodatkowe oprogramowanie zarządzające dyskami albo energią?

Ktoś ma pomysł? Serio już nie mam pomysłu i szlag mnie trafia.

#komputery #macbook #macintosh #apple
bkwas - Hej, mam dziwny problem z dyskiem nvme na MacBooku. 

Dysk Samsung 980 sforma...

źródło: Screenshot_20230916_203507

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@Moonman: No i jestem w dupie - nie ma dla mac OS.

Teraz widzę parę wątków że rzeczywiście jest problem przy działaniu na macu więc dupowato - zostawię go sobie jako rezerwę a sprawię sobie coś innego w takim razie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Moonman: mam jakiegoś pecha ostatnio - kupiłem tego Samsunga 980, działa źle.

Więc kupiłem szybkiego Data gammix s70 blade - padł po 4 dniach, pokazuje mi tylko foldery i po chwili się wyłącza.

Już nie wiem w jaki dysk iść xD
  • Odpowiedz