Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie co sądzą koledzy partyjni Petru i jego poglądach gospodarczych które prezentuje w tv.

Co ciekawe, wszyscy z zupełnym spokojem przyjmują nagły anarchokapitalizm Petru. Ja go pamiętam jako polityka raczej centrowego, zawsze powtarzał że programy socjalne są istotne dla państwa.

Co sądzicie o takiej teorii:

Moim zdaniem, PO świadomie zainstalowała Petru w 3 Drodze na straconej pozycji (jest chyba na szarym końcu listy) tylko po to, żeby mógł podebrać elektorat partii krula. Petru nie zdobędzie żadnych głosów. Mimo, że grillowano go całe wieki temu, jeśli chodzi o czas w polityce, to ludzie nadal kojarzą go z rozdmuchanych w tv przejezyczen albo wakacji.

Możliwe, że Tusk zauważyłem po przegranych wyborach w 2005 widząc że przegrywa z Karakanem mając liberalny program gospodarczy nie trawią do Polaków, dlatego utworzył siostrzana partie, która teoretycznie ma zgromadzić platformowy elektorat o poglądach liberalnych na ekonomię, sam prowadząc politykę populistyczna, zupełnie jak PiS, byle tylko zyskać głosy. Mieliśmy już N., teraz 3 droge.

#polityka #prawica #neuropa #konfederacja #koalicjaobywatelska #petru
  • 12
  • Odpowiedz
Moim zdaniem, PO świadomie zainstalowała Petru w 3 Drodze na straconej pozycji (jest chyba na szarym końcu listy) tylko po to, żeby mógł podebrać elektorat partii krula. Petru nie zdobędzie żadnych głosów.


@mocarny_knur:

Akurat ostatnia pozycja na liście jest znacznie lepsza niż gdzieś w środku. Dlatego paru znanych polityków z niej startowało (np. Ziobro, młody Wałęsa).
  • Odpowiedz
@mocarny_knur: Petru jak jeszcze myślał o senacie, to jak się wypowiadał, to był o wiele bliżej Polski 2050/Trzeciej Drogi niż PO. Krytykował babciowe, krytykował kredyt 0%. Dopiero niedawno KO zaproponowało jakieś postulaty dla przedsiębiorców.
KO zwasalizowało Nowoczesną i ona straciła dawny pazur głosując m.in. za 800+. Może sprzeciw Petru był powodem czemu KO go nie przygarnęła, skoro oni robią swoją jedną listę. A może to były szachy 3D Tuska? Dla mnie
  • Odpowiedz
@mocarny_knur: ruch Tuska w przebijanie pisowskiego populizmu spowodował, że Petru spowodował, że zaczął być potrzebny na scenie politycznej. Po prostu pojawiła się wolnorynkowa nisza, po demokratycznej scenie politycznej. Trzecia Droga biorąc Petru i Dziambora na listy w ten sposób pokazuje, że jest gotów przejąć tę niszę, która mogłaby przejść do Konfederacji. Bez nich byłoby trudniej, a Petru jednak potrafi skraść show. Hołownia z Kosiniakiem jednak nie potrafią wywołać fali memów pozytywnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Imperator_Wladek ale jednak duzo ryzykują, bo Petru to broń obosieczna. Można go łatwo zgnoic ad personam, co o dziwno ani nie robi TV ani politycy.

Z tego co zauważyłem traktuje się Petru jak zaginionego przed laty mędrca, który powrócił do ludu ze swojego eremu. Coś w rodzaju uświęcania byłych premierów i prezydentow, nawet jeśli mają swoje za pazurami
  • Odpowiedz
zawsze powtarzał że programy socjalne są istotne dla państwa.


@mocarny_knur: Wat? Gdzie i kiedy? Mówił co najwyżej w porannych radiowych wywiadach, że nie da się bez nich obyć bo zawsze jakaś grupa społeczna będzie ich potrzebować, ale najlepiej gdyby było ich jak najmniej bo swoje kosztują. Normalne i rigczowe podejście.
  • Odpowiedz
@mocarny_knur:

ale jednak duzo ryzykują, bo Petru to broń obosieczna. Można go łatwo zgnoic ad personam, co o dziwno ani nie robi TV ani politycy.

Zgadzam się. Z drugiej strony to
- na TVP to tam srał pies
- Polsat na razie nie ma powodu go skrzywdzić. Rzadko oglądam Wydarzenia czy inne ich programy, ale nawet jak przypomną jego ekscesy, to tak bardziej na chwilę. Gorzej jak współcześnie coś wyskrobie
-
  • Odpowiedz