Wpis z mikrobloga

@jmuhha: pracowałem już na studiach i gdy inni melanzowali spędzałem swój czas na rozwoju. Praca, siłownia, rutyna. Pierwszą bańkę zarobiłem w wieku 26 lat, dwa lata po otwarciu firmy. Nie marnowałem czasu na związki, gdy jakaś kobieta truła mi głowę to był koniec relacji itd.
  • Odpowiedz
Jak to zrobiliście, że kupiliście swoje mieszkanie za gotówkę? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@jmuhha: zbierałem od dłuższego czasu, kiedy to w latach 2008 - 2013 ceny spadały, to nie dość, że z każdym rokiem miałem więcej odłożonej gotówki, to ceny mieszkań nominalnie spadały, więc stać mnie było na coraz więcej. Na kolejne już był kredyt, bo ceny zaczęły gwałtownie rosnąć, więc trzeba było wsiadać do pociągu
  • Odpowiedz
@jmuhha ja od początku trochę z każdego wynagrodzenia oszczędzałem i po 10 latach kupiłem, ciasne ale własne. Dalej oszczędzam i zasadzam się na coś większego.. jednak to robota głupiego, trochę sytuację ratuje że obecne mieszkanie znacznie zdrożało w porównaniu to tego za ile je kupiłem - kilkadziesiąt tysięcy złotych. Obecnie przy tej inflacji oraz wzrostach cen + jaki burdel wywołał BK2% nieruchomości to temat mocno spekulacyjny.
  • Odpowiedz
@jmuhha:
W większość przypadków gdy ludzie kupują za gotówkę pierwsze mieszkanie to:
1. Praca w IT
2. Inwestowanie na giełdzie pieniędzy zarobionych z pracy (tym samym nie pozwalając żeby zjadła je inflacja w czasie zbierania)
3. Znalezienie partnerki na podobnym poziomie materialnym co Ty (wtedy musisz uzbierać tylko na połowę mieszkania)
4. Pomoc od rodziców
  • Odpowiedz
@bart40404: kupiłem mieszkanie do kompletnego rekomontu w najgorszej dzielnicy w jednej z najgorszych kamienic ¯\(ツ)/¯ Dzięki temu później mogłem łatwiej odłożyć na kolejne. Pieniądze na pierwsze z oszczędności (praca+ze studenckich prac za granicą).
  • Odpowiedz