Wpis z mikrobloga

Chciałbym zrozumieć jak to jest, że człowiek-mem swetru jest większym wolnościowcem niż ci wszyscy "wolnościowcy" z k0nfy razem wzięci, którzy nie godzą się na handel w niedzielę, bo bozi będzie smutno albo "niedziela wolna od handlu to wyższa forma kapitalizmu" czy coś.

Aż przestało mnie dziwić, czemu mentzen boi się debat ze swetru xD

#bekazkatoli #bekazkonfederacji #bekazprawakow #bekazlewactwa #neuropa #polityka #petru #mentzen
Kryspin013 - Chciałbym zrozumieć jak to jest, że człowiek-mem swetru jest większym wo...

źródło: Screenshot 2023-09-15 at 10-18-42 https __www.rp.pl_wybory_art39107781-ryszard-petru-chce-wszystkich-niedziel-pracujacy

Pobierz
  • 29
  • 16
@Kryspin013: Jakim jest wolnościowcem Petru pokazał np. nagrywając filmik z suszarką, który krytykował liberalne przepisy dotyczące budowy domów i popierał ostrą interwencję państwa oraz rygorystyczne przepisy


@Reretos: Aha, czyli regulacja kryzysu mieszkaniowego to lewactwo a zakaz handlu w niedzielę, w zasadzie z własnych przekonań religijnych to wolny ryneczek XD
@Kryspin013: https://www.tiktok.com/@ryszardpetru_/video/7272776279705898273
Filmem krytykował on pomysł przywrócenia obecnych przepisów budowlanych, jednocześnie opowiadając się za nierynkowymi nowymi regulacjami UE. Przypomnę, że niemal wszystkie domy w Polsce zostały wybudowane bez wyżej wspomnianych regulacji, a jednak nie zawalają się.
Jednocześnie regulacje te powodują, że wkład, który trzeba włożyć w budowę domów jest zbyt duży dla wielu Polaków, bo woleliby oni mieć pierwszy wydatek mniejszy (przeważnie nie mają odłożonych kilkudziesięciu tysięcy więcej na sam wkład
@Kryspin013: a od kiedy jest z niego człowiek mem? Raczej z mentzena jest człowiek mem już nawet samo nazwisko na to wskazuje memcen


@zeszyt-w-kratke: odkąd pamiętam.

@Kryspin013: Ja nie moge zrozumiec, jak ktos kto zbankrutowal se partie i namawial na kredyty we frankach samemu zamykajac kredyt moze byc czyimkolwiek autorytetem.


@ni0bi: w sensie, że czyim jest autorytetem?

A jak już chcesz sie tak szczypać to ja np nie
@Kryspin013: https://www.tiktok.com/@ryszardpetru_/video/7272776279705898273

Filmem krytykował on pomysł przywrócenia obecnych przepisów budowlanych, jednocześnie opowiadając się za nierynkowymi nowymi regulacjami UE. Przypomnę, że niemal wszystkie domy w Polsce zostały wybudowane bez wyżej wspomnianych regulacji, a jednak nie zawalają się.


@Reretos: czyli #!$%@? głupoty. Pisałeś o zakazie budownictwa a teraz robisz fikołki o regulacje xD

Znając petru to myślałem, że faktycznie coś takiego #!$%@?ł ale ty tutał po prostu bronisz kołków z konfy, którzy
@Kryspin013: Ludzie nie budują domów "ze słabych materiałów", bo tak chcą, oni je budują, bo nie mają pieniędzy na lepsze, bo te "słabe materiały" = tańsze materiały. Zakazywanie ich powoduje, że trzeba używać materiałów droższych, a co za tym idzie koszt budowy domu się zwiększa. To z kolei powoduje, że nie każdy może sobie pozwolić na dom, a musi zamiast tego kupić sobie mieszkanie o znacznie mniejszym metrażu, bo one są
@Kryspin013: Gdybym był politykiem to nie traciłbym swojego czasu na debatowanie z kimś kto mówi to co chce mówić, a nie robić. Nie wiem ile masz lat, ale ja za gówniarza nabrałem się na te jego liberalne opowieści i oddałem na niego głos w wyborach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem pamiętliwym #!$%@?. Nigdy nie zapomnę jak zrobił mnie w #!$%@? swoimi bajkami. Eh piękne czasy. Człowiek był
@Reretos:

Jednocześnie całe lata nie było takiego zakazu i jakoś domy stoją, a ludzie w nich mieszkają i to masowo. Wprowadzanie takich przepisów nie oznacza zmuszania do budowania domów z gorszych materiałów, a jedynie pozostawia ludziom prawo wyboru, czyli wolnność wyboru


Jakbyś postawił chatkę z gówna w lesie to też by stała. Co to jest za argument? xD W moim mieście rodzinnym są i poniemieckie domy ze słomy które stoją albo
@Kryspin013: Gdybym był politykiem to nie traciłbym swojego czasu na debatowanie z kimś kto mówi to co chce mówić, a nie robić. Nie wiem ile masz lat, ale ja za gówniarza nabrałem się na te jego liberalne opowieści i oddałem na niego głos w wyborach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jestem pamiętliwym #!$%@?. Nigdy nie zapomnę jak zrobił mnie w #!$%@? swoimi bajkami. Eh piękne czasy. Człowiek był
@Kryspin013:

Jakbyś postawił chatkę z gówna w lesie to też by stała. Co to jest za argument? xD


Zapytaj się autora tamtego śmiesznego filmiku - Petru, on przedstawiał w ten sposób właśnie ten argument

Ja jestem tylko za pozostawieniem ludziom wyboru, istnieją możliwości policzenia ile dany typ budowy zredukuje ogrzewanie, najwidoczniej ludzie nie byli do tego przekonani (nie było ich stać).

Żarówki tradycyjne umarłyby samoczynnie. Moim zdaniem ludzie obawiali się ledów,
@Kryspin013: Zresztą nie zmieniaj tematu, nie chcę dyskutować na temat prawa budowlanego z 2014 roku, jedynie ze stwierdzeniem, które użyłeś o "wolnościowcu", na temat człowieka, które w innych tematach ma zdanie antywolnościowe. Zresztą podobnie jak Konfederacja, wolność tylko w pewnych tematach, które akurat sobie wybrali. Jak dla mnie bardzo porównywalne jeśli chodzi o określenie "wolnościowość" i nie nazwałbym Petru bardziej wolnościowym