Wpis z mikrobloga

Mam ścianę z tynkiem gipsowym, ściana była wcześniej pomalowana farbą ceramiczną w kolorze kremowym. W ścianie zrobiłem bruzdę (kanał), aby ukryć przewody od nowej instalacji. Kanał zaszpachlowałem na równo tynkiem maszynowym oraz gładzią szpachlową typu finisz, na końcu zagruntowałem. Część zaszpachlowana jest teraz śnieżno biała. Chcę teraz pomalować ścianę tak, aby cała była jednolicie pokryta, planuję użyć tego samego koloru co wcześniej. Jak się za to najlepiej zabrać? Pomalować najpierw tę część ze szpachlą, tak aby wyrównać jej kolor z resztą ściany, a następnie pomalować całą ścianę dwa razy? A może nie przejmować się bruzdą i od razu pomalować całą ścianę dwa razy? Jak będzie lepiej?

#wykonczenie #budownictwo #remont #malowanie
  • 2
@NocnyMarek: ciężko tak bez żadnego zdjęcia ocenić. Raczej pomalowanie x2 da radę. Można śmiało pokusić się by najpierw całą ścianę pomalować np farbą emulsyjną śnieżka grunt. Dostępne w 3L, 5L, 10L. Według deklaracji producenta do 10m2 z 1L
Jeśli dalej ten produkt ma jakość jak 4-5 lat temu to zamaluje praktycznie każdy kolor na biało. Na to kolor docelowy i powinno być wszystko dobrze