Wpis z mikrobloga

@sEB-q: ja wiem, dlatego teraz mam w planach ograć 5 i po niej jak już new dawn, chociaż słyszałem, że to taki mad max po prostu kolorowy w świecie far cry
@Gorkel: >finansowe wspieranie Ubisoftu w Roku Pańskim 2023
lol

Swoją drogą te gry tak naprawdę ostatecznie wypożyczasz na platformie Ubisoftu, a niedawno uznali że będą ci kasować dostęp do tych gier jeżeli nie logowałeś się na swoje konto przez x czasu.

A prawda jest taka że Far Cry 3 był ostatnią dobrą grą z tej serii, potem tylko kopiowali trójkę. Trójkę kupiłem raz w Biedronce, przeszedłem od początku do końca. Piątkę
@Gorkel: #!$%@? wie, zgaduję że ułożyli to tak że ostateczna aktywacja jest na uPlay, i to z ich platformy dopiero grasz. Ja swoją płytkę tak samo musiałem u żabojadów aktywować.

Swoją drogą to były kiedyś DLC i multiplayer do Far Cry 3, i jak za to zapłaciłeś to Ubisoft postanowił że taki #!$%@? i już nie można z tego korzystać. Tak apropos mojego sprzeciwu wobec wspierania finansowego tej firmy.

Valve ma
Swoją drogą te gry tak naprawdę ostatecznie wypożyczasz na platformie Ubisoftu


@supra107: tak samo jak na steam, wszędzie tylko wypożyczasz i mogą Ci skasować grę, bo tak.
@Kajtosz: Choć na Steamie jeszcze się nie zdarzyło że Ci od czapy odcinali kompletnie dostęp do gry z biblioteki, a na Originie i uPlayu już tak.

Wiadomo że nie posiadasz tej gry tylko ją wypożyczasz, ale przynajmniej grubas z Bellevue stara się aby ludzie nie tracili tak od czapy dostępu do nich, bo wie że pieniądz leży w zaufaniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Originie i uPlayu już tak.


@supra107: I blizzard ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Steam do teraz usunął chyba tylko jedną grę z bibliotek, ale obawiam się, ze jsk każde korpo będą walczyć o zyski i prędzej czy później zaczną usuwać gry, wystarczy tylko okazja, żeby ludzi przyzwyczaić i za kilka lat sami będą bronić usuwania gier, bo dzięki temu wychodzą nowe lepsze.
A sytuacja jest do tego idealna
@Kajtosz: A ja myślę że Valve skiepści się dopiero wtedy jak wejdą na giełdę.

Zauważ że Ubi, EA i Activision-Blizzard są publicznie notowane, natomiast Valve nadal jest spółką prywatną. Więc w Ubi, EA i Acti-Blizz decydują inwestorzy, a w Valve właściciele.

I to ta mała różnica powoduje że Valve jest takim "łaskawym dyktatorem", bo całą firmą nadal sterują ludzie a nie demony których jedynym celem jest ciągły zysk.

Także życzmy grubasowi
A ja myślę że Valve skiepści się dopiero wtedy jak wejdą na giełdę.


@supra107: to na pewno.

Także życzmy grubasowi sto lat, bo strach pomyśleć co by było bez niego.


I to też

Ale to jednak Valve sprawił, że nie można kupować gier na PC, ceny praktycznie nie spadają, a klient nie ma w zasadzie żadnych praw, więc tacy święci nie są.
Chociaż z drugiej strony powinniśmy winić polityków, którzy nie