Wpis z mikrobloga

#kononowicz
Szanowne Państwo, mam wujka, który jest po udarze, niepełnosprawny, praktycznie nie chodzi, mieszka w starym domku drewnianym i od dawna jest pod stałą opieką opiekunki środowiskowej nie z MOPSu, a GOPSu. Ale to jeden czort, po prostu mniejsze miasto. A co chce powiedzieć, a no to, że taka kobieta będąc 2 razy w tygodniu potrafi zrobić zakupy, wysprzątać pokój, umyć, przebrać człowieka i to wszystko za około 70 zł miesięcznie. Byłem ostatnio u wujka i doznałem szoku, że choć skromnie i bez remontów to stary dom potrafi być czysty, pachnący i schludny.
I teraz zestawmy to z opiekunami ze Szkolnej i tym co się tam wyprawia. Miesięczny obrót dziesiątkami tysięcy złotych, a chałupa gorsza od wysypiska śmieci.
  • 11
@bbbbbbbb: a nie jest tak że twój wujek po prostu chce pomocy a knur odwrotnie??? ¯\(ツ)/¯ no chyba, że ona do twojego wujka przyjeżdża i siła pod przymusem to robi a on protestuje i się stawia, że nie chce pomocy.
@bbbbbbbb: przecież knur nie da sobie posprzątać barłogu, ty sobie popatrz najpierw jak on się zachowuje do pielęgniarek co mu życie ratują, a potem pomyśl co by zrobił z panią sprzątaczka która by śmiała wyrzucić składowane śmieci, butelki po mleku i inne artefakty
@Ivan_Sekal: oj uwierz mi, że nie jest to bezkonfliktowy człowiek. Też potrafi warknąć, ma przeszłość alko. Ogółem niezłe ziółko w przeszłości, ale taka kobita jak przyjdzie to też krzyknie i ustawia pacjenta.
@choopin: sam opłacam rachunki dla GOPSU. Ona jest zatrudniona przez GOPS i ma pensje z góry wypłacaną. Te 70 dyszek na miesiąc to idzie bezpośrednio do GOPSu na ich rachunek za opiekę. Wiadomo, że to stawki symboliczne bo dotyczą osób ubogich.
@bbbbbbbb: ale zdajesz sobie sprawę z tego że nie ma w tym kraju przymusu leczenia ani pomagania komuś siła? Może jest konfliktowy ale jednak godzi się na to a knur się nie godzi i nie możesz go zmusić, to nie Korea Północna. No chyba że jest częściowo ubezwłasnowolniony przez np chorobę to zmienia postać rzeczy.
@ps0lak: ja wszystko wiem bo śledzę to gowno od lat. Chce tylko powiedzieć, że dla Knura lepiej by było gdyby nie było tego całego szumu wokół niego, a wyłącznie obiadki i opiekunka z Mopru.