Wpis z mikrobloga

@1_login_1: Fajne. Ale w 1:13:00 jest "chyba że coś zaniedbaliśmy i trzeba nadrabiać". 4 miesiące odczytów 0% czy -0.2% inflacji m/m to jednak bardzo duża zmiana, i "nadrabianie zaległości" było wspominane na ostatniej konferencji. Czy oszukali? Technicznie nie. Czy robili to pod wybory? Nie wiadomo, może. Czy to dobra decyzja dla gospodarki? Tak, ale nie podoba się wszystkim którzy nie lubią pisu.
@abraca: Czy to była dobra decyzja dla gospodarki to się okaże po czasie. Nie jestem w stanie jej teraz ocenić.

I zwróciłem też uwagę na to stwierdzenie "chyba że coś zaniedbaliśmy i trzeba nadrabiać" ale te 4 miesiące odczytów inflacji m/m według mnie nie są dużą zmianą, bo w lipcu były już dwa takie odczyty. Dodatkowo jeśli wtedy prezes mówił że jeśli inflacja sierpniowa rok do roku spadnie poniżej 10% to
@1_login_1: Niskie stopy są zawsze dobrą nowiną dla gospodarki. Jedyny minus to podwyższanie inflacji. Stopy muszą być najniższe jak się da, limitowane tylko tym żeby inflacja nie była większa niż 2-3%. Chyba że nie chcesz jak najszybciej rosnącej gospodarki.

to nie trzeba było posiadać tajemnej wiedzy,


@1_login_1: No nie trzeba było, powinni to wiedzieć, ale mógł rzucać liczbami pi razy oko. Zobaczymy następny odczyt i jak na niego zareagują. Smutne
No nie trzeba było, powinni to wiedzieć, ale mógł rzucać liczbami pi razy oko


@abraca No właśnie chodzi mi o to żeby nie rzucał liczbami pi razy oko tylko się przygotował na konferencję albo nie mówił czegoś czego nie jest pewny albo co wymagałoby czasu żeby to przeliczyć (bo wiadomo że można być przygotowanym i dostać pytanie na które się z pamięci nie odpowie). Co do składu rpp to w pełni się