Wpis z mikrobloga

To całe UFO to pewnie jakieś upośledzone genetycznie dzieci, które wynieśli do jaskini.
Niby jacyś naukowcy stwierdzili, że kod genetyczny nie pochodzi z Ziemi, ale DNA ulega baaaardzo szybkiemu rozkładowi, tym bardziej niezamrożone, więc mi to wygląda na fejk.
To nie jest żadna tkanka biologiczna tylko skamieniałość, nie da się z tego wypreparować DNA.

#ufo
  • 11
  • Odpowiedz
@zwykly_szarak: Zaraz, masz racje. Ludzie nie widzą jednego faktu, że oni przebadali ten genom i podali procentowe podobieństwo do istot ziemskich oznacza to, że genom tych istots ma taki sam skład chemiczny jak ten Ziemski, da się zbadać metodami badania DNA na Ziemi. Jaki jest wniosek? To istoty z Ziemii. Jaka jest szansa, że taka sama forma kodowania genetycznego wykształciła się na Ziemii i innej planecie?
  • Odpowiedz
@cyberyna: raczej nie spokojnie, bo jak już to jest to raczej przełomowe i na próbce przynajmniej kilkudziesięciu mumii, gdzie większość z nich już się nie nadaje.
Mała szansa, aby akurat 2 mumie UFO na to pozwalały.
  • Odpowiedz
@cyberyna: a i zauważ jeszcze, że te "ciała" nie uległy procesowi mumifikacji, tylko fosylizacji (skamienienia).
To tak samo jakby próbować wydobyć DNA ze skamieniałej kości mamuta.
To nie jest tkanka organiczna, w której zahamowano rozkład jak w mumii.
  • Odpowiedz
ale tam nie ma po 1000 lat żadnego genomu, który można zbadać, tylko kamień, struktura mineralna.


@zwykly_szarak: to wytłumacz mi, jak doszliśmy do wniosku, że ludzie krzyżowali się z neandertalczykami? Bo z tego co ja pamiętam, to przez fragmenty DNA.

Jak to wyjaśnisz?

Kiedy pierwsi ludzie przybyli do Europy około 45 000 lat temu, zastali tam już Neandertalczyków. Więc się z nimi łączyli. Te kontakty między Homo sapiens i neandertalczykami zdarzały
  • Odpowiedz