Wpis z mikrobloga

Słuchajcie mam pewien problem. Podczas jazdy na rowerze zacząłem słyszeć dziwne metalicznie cykanie/stukanie. Słyszę je regularnie co kilka sekund i tylko podczas pedałowania przy mocniejszym nacisku. Kiedy próbowałem na sucho pokręcić kołem to stukania już nie słychać. Wiecie o co może chodzić ?

#rowery #rower
  • 11
@Tryggvason: niestety nie bardzo. wiem, że jednym źródłem trzeszczenia jest siodełko, czasem trzeszczy na mostku, ale w napędzie niestety jeszcze nie. Przy wymianie supportu była przez pewien czas poprawa jak wszystko wyczyściłem przy montażu. Nie widzę opcji, aby support ultegry miał się posypać po ~300km, więc to nie ma sensu. Pedały zmienione w weekend, trzeszczenie prawie takie jak przed. Trochę podejrzewam gwinty, bo nie idealnie się wyczyściły, ale z drugiej strony
@Tryggvason: no to niestety nie u mnie. Trochę się jakiś czas temu jedna strona poluzowała i dokręcałem, ale to nic nie zmieniło. Chyba że jest minimalny luz na osi, ale to nie powinno się aż tak objawiać. Może dziś rozkręcę całą korbę znowu i jeszcze raz wszystko przeczyszczę i nasmaruję.