Wpis z mikrobloga

Cześć motoryzacyjne Mirki.
Szukam na rynku samochodów używanych swoich pierwszych czterech kółek i potrzebuje porady.
Oto moje wymagania:
- Pojemny bagażnik, więc raczej mówimy o jakimś kombi ew. sedanie,
- silnik Diesla (oczywiście im bardziej ekonomiczny tym lepiej ale jednak musi mieć trochę mocy, będę nim przemierzał min. 1200km autostrad miesięcznie),
- jak najmniej awaryjny, bez miliona na liczniku (myślałem o czymś <150tys. Km) samochód chcę kupić raz a dobry, na dłużej niż rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Budżet jakim dysponuje to do 50tys. zł.
Samemu po analizie rynku udało mi się wyodrębnić tylko kilka modeli:
- Peugeot 308 1.6 120KM
- Opel Astra 1.6 110KM ew. w wersji 136KM
- Ford Focus 1.5 120KM

Nie są to jakieś mega jednostki (czy za słabe?) ale zauważyłem, że poza tymi modelami ciężko czegokolwiek szukać w moim budżecie i z moimi wymaganiami.
Jeśli macie jakieś własne propozycje, uwagi czy porady to będę wdzięczny za pomoc. Pozdro.
#motoryzacja #samochody
  • 10
50tys. zł.


@kemrutnyz: Po Mondziaku kupiłem sobie w kwietniu tego roku za 53 tys. Kię Ceed kombi 2016 r. w benzynie 1.6 wolnossącą i jestem zadowlony. Bagażnik spakuje czteroosobową rodziną na wakacje bez problemu, spalanie 7,5l , tyle że bez turbiny nie jest demonem prędkości, przyśpieszenie słabe i silnik robi się dynamiczny dopiero przy ok 3,5 do 4 tys obr/min. W każdym bądź razie ja jestem zadowolony.
@kemrutnyz: Wszystkie trzy OK. Jeśli jednak bierzesz Focusa to tylko manual, nie myśl czasem o braniu tego z automatem :) Peugeot fajnie by było jak najświeższy, bo początkowe egzemplarze z adblue cały czas się psują. Czyli albo jeszcze jeszcze coś tańśzego bez adblue jakiś 2015 rok maks, albo po 2018 roku, wtedy te problemy wyeliminowali (podobno) ;)