Wpis z mikrobloga

Kolejną rzeczą jaką mam za złe władzy PiS to upadek wszelkich autorytetów. Nie jest już żadnym autorytetem sędzia czy lekarz z 30-letnim stażem, czy profesor UW - tych się likwiduje łatkami postkomuchów i sprzedajnych elit. Teraz elity tworzy się z ludzi którzy kończą podrzędne prywatne uczelnie w miastach powiatowych, ludzi bez kwalifikacji ale za to wiernych i ze znajomościami.
#pis #wybory #polityka #bekazpisu
  • 26
@czlowiekbutelka: za upadek autorytetów odpowiada lewica - najpierw za komuny przyznając tytuły profesorskie gnidom jak Baumann, a potem atakując każdego prawego człowieka, o odmiennym światopoglądzie, ze świętym Janem Pawłem II na czele.
@czlowiekbutelka: dalej nie wiadomo o czym Papież wiedział, a o czym nie. Kiedy ja nazwałem Piotrowicza elitą czy autorytetem? Btw. on był prokuratorem.

Dla mnie autorytetem są ludzie tacy jak Korczak, ks. Kaczkowski czy Sienkiewicz.
@czlowiekbutelka Wąskie specjalizacje nie interesują społeczeństwa tam jest najczęściej towarzystwo wzajemnej adoracji i ktoś z wąskiego grona uchodzi za guru.
Problem zaczyna się jak panowie z wąskich specjalizacji wychodzą do społeczeństwa mówiąc o innych tematach niż się znają.
@czlowiekbutelka: Demokratyzacja czyli rządy ciemnego ludu a tak na prawdę zakamuflowana oligarchia legimityzowana rękami suwerenna. To jest straszne że w sprawach szczegółowych jak ekonomia, historia czy wirusologia kilku amatorów ma większe zaufanie niż ekspert co zgłębiał temat przez kilka lat. Nie chodzi o to że amator nie ma prawa głosu no ale trzeba posiadać minimum wiedzy.
Łatwo powiedzieć wprowadźmy republikanizm i nauczmy ludzi myśleć by słuchali świadomie i krytycznie autorytetów a
@kam966 akurat z drugą częścią twojego wpisu jestem gotów się zgodzić - przykład pan bramkarz od jednego meczu Jan Tomaszewski. Nie zna się na niczym ale zdanie ma na każdy temat. W dodatku w takim tonie jakby kończył w tej tematyce 5 fakultetów.
wirusologia kilku amatorów ma większe zaufanie niż ekspert co zgłębiał temat przez kilka lat


@Skorvez_957_: eksperta opłacisz grantem czy przelewem, co za problem obecnie