Wpis z mikrobloga

Lewa kolumna:
1) XD, to chyba na jakimś dziennikarstwie czy innych studiach feministycznej terapii tańcem na prywatnej Wyższej szkole plecenia koszyków - każdy mój znajomy który studiował poważny kierunek studiów dostawał się na płatne praktyki i staże więc po co tu regulacja? Jak jesteś użyteczny to i na stażu ci zapłacą.
2) ^
3) kto za to zapłaci? Ps: w niektórych przypadkach jest 100% na L4 już teraz
4) XD, jeszcze wieksza inflacja welcome to - zasłaniają się nauczycielami że mało dostają (za tą pracę to i tak powinni dostać jeszcze mniej) i pielęgniarkami (że przepracowane i stare - przepracowane i stare to są dlatego że nie ma młodych pielęgniarek bo której lasce się chce iść na 5letni kierunek podcierania usranych tyłków?)
5) XD, a może po prostu pozwolić pracownikowi pracować tyle ile chce i niech sam się dogaduje z pracodawcą a nie odgórnie narzucone. Ale lewica to chyba nie lubi jakiejkolwiek wolności osobistej (oprócz takiej z kim/czym się sypia ale to też nie zawsze)
6) tak samo jak wyżej - niech każdy się sam dogaduje z pracodawcą ile będzie miał urlopu
Prawa kolumna:
1) tak samo jak 5 i 6 - dlaczego nie można się dogadać samemu z pracodawcą?
2) XD?
3) czy artyści różnią się czymś od normalnych ludzi? Przecież mogą założyć firmę i odprowadzać składki
4) tak, na pewno jak się dorwą do koryta to będą wspierać strajkujących - to ładnie brzmi jak się jest opozycja
5) xD?
6) a może dać ludziom pracować na takich umowach na jakich chcą?
#bekazlewactwa #polityka #polska #wybory
Sorry, im więcej lewackiego pieprzenia słyszę tym bardziej mam dekstrokardie
Pobierz pieknylowca - Lewa kolumna:
1) XD, to chyba na jakimś dziennikarstwie czy innych stud...
źródło: IMG_20230910_192908
  • 21
@pieknylowca

1/2) Większość staży jest darmowa.

3) W niektórych przypadkach to słowo klucz, dokładnie to tylko w niebezpiecznych zawodach lub specyficznych. Karanie pracownika za to że zachorował jest nieludzkie i w państwach cywilizowanego zachodu się nie zdarza przeważnie.

5/6) Od dzisiaj jesteś moim pracownikiem, dogadamy się tak że będziesz miał 1 dzień urlopu w roku, dokładnie to będzie dzień który ja wybiorę, a jak nie to możesz np. umrzeć z głodu.

7)
@Njal: poznałem życie, jestem od 10 lat na rynku pracy i nie przeszły mi jeszcze korwinistyczne populizmy. Mam za sobą już umowy zlecenie, umowy o prace i rok pracy na b2b. Co zrobić żeby przeszło? xd
@Njal ale #!$%@?, co ma znanie życia do większej ilości dni urlopowych? 26 to mało? Zobacz, ile maja w USA. No chyba, ze ZNANIE ŻYCIA to bycie 10 lat nieudacznikiem na umowie zleceniu
@pieknylowca: Nie rozumiem jak można #!$%@?ć się do tych punktów, to już chyba dla samego #!$%@? przez fakt, że to akurat Lewica postuluje. Zwłaszcza umowa zlecenie zazwyczaj jest wyborem ale pracodawcy, pracownik przejść na stabilną formę nie może. Dotyczy to ogromu miejsc pracy, choćby w telekomunikacji ale spotkałem się z czymś takim pracując w archiwum.
@pieknylowca:
- jezeli pracodawca będzie musiał płacic za stażystów do bezrobocie w Polsce wyjebje po za skalę
- jezeli artyści chcą ubezpieczenie społeczne niech płacą ZUS i sprawa załatwiona xD
- 100% chorobowe... jedno wielke XD
@wrth gdyby nie socjalizm nie miałbyś takiej możliwości nawet, oczywiście pomijając fakt że jesteś zwykłym farmazonem tak jak większość korwinistów co w internecie zarabia miliony a w rzeczywistości bierze 10 groszy tańszy pasztet by wziąć jedno piwo marki Carefour więcej.
@Njal przygłupie, nie jestem korwinista xD bycie kapitalista nie jest z tym ani trochę tożsame. Naprawdę uświadomienie sobie, ze zarabianie dobrze w Polsce to nie jest jakiś niewiadomo jaki wyczyn przekracza zdolności kognitywne twojego lewackiego mózgu? A zreszta, skończyłem już prace u podstaw, następnym razem pamiętaj o musztardzie, jak będziesz mi robił hot doga w żabce robaku
@pieknylowca No to skąd wyśmiewanie postulatów, które dotyczą mniej licznych grup? Stażyści, budżetówka, ludzie na śmieciówkach, czy strajkujący mogą czuć się wyalienowani społecznie i pochylenie się nad maluczkimi to akurat duży plus dla partii, bo to wynik ideowości, a nie przejaw pragmatyzmu przedwyborczego, gdy trzeba przymilić się choćby rolnikom. Swoją drogą Lewica powinna robić mocniejszy zwrot ku wsi, ale na wsi mają wybitnie pod górkę. No i Lewica często strajkujących wspiera. Może
@malinq Sądząc po tekście który właśnie napisałeś to ty byś się ani na magazyniera ani na kuriera po prostu nie nadał bo masz gówno w głowie i brak szacunku do innych, typowe patozero z konfuni.