Wpis z mikrobloga

Czesc,

Chce kupic drugie auto i teraz zastanawiam sie nad nowym lub uzywanym, chociaz bardzoej chyba pojde w nowe.
Firme mam od niedawna, jestem na ryczalcie i vat.
Auto to porsche macan.

Tylko nie wiem jaka forme finansowania wybrac. Teraz duzo jest w wynajmie, ale do konca tego nie rozumiem jakie sa tego plusy. Przeciez na tym sie tylko traci w porownaniu do klasycznego leasingu.

Chcialbym wybrac opcje oczywiscie najbardziej oplacalna?

Dzieki

#leasing #motoleasing
  • 5
@epicentrum_chaosu: ja #!$%@?ę, nie ma to jak tracić czas na komentowanie nie mając nic do powiedzenia na temat. Nie znasz mnie chłopie to może się nie ośmieszaj. No, ale jak już pisze to Ci odpowiem, dotychczas nie potrzebowałem drugiego auta, bo jestem marynarzem i jedno rodzinne wystarczy. Teraz natomiast działam dodatkowo jako serwisant i już auto jest potrzebne, a żona tez potrzebuje, więc biorę drugie. Teraz mam cayenne i jestem zadowolony
@Wloczykij2: Najem długoterminowy to zwykle mniejsza rata (czasami znacząco mniejsza), bo końcowy wykup ustala się na max (albo blisko maxa), dzięki czemu przez kilka lat taniej jeździ się autem, które przy normalnym leasingu (z zamiarem wykupu) wyszłoby drożej. Dodatkowo czasami fanami najmu są ludzie, którzy w ogóle nie planują wykupywać auta, by np. potem samemu go nie sprzedawać, a tylko chcą wziąć kolejne nowe. Kosztuje to dużo (bo płacimy za użytkowanie
Kosztuje to dużo (bo płacimy za użytkowanie czegoś, co nigdy nie będzie nasze), ale jak ktoś chce i kogoś stać, to droga wolna.


@buntowniczaczupakabra: Zwykle w najmnie, przynajmniej w vagu, kwota wykupu auta jest bardzo blisko jego realnej wartości na koniec umowy. Jeśli jest ona niższa to nadal opłaca się wykupić to auto i sprzedać z zyskiem lub jeździć dalej, a jeśli wyższa to nie ma sensu wykupywać.

Największym plusem najmu