Wpis z mikrobloga

chciałem sobie kupić teraz kartę graficzną na wypłatę, ale mam ograniczony budżet do 4500 zł i jednak boje sie kupić taniej z OLX’a wiec chciałbym się wspólnie zastanawić, czy RTX 4070 Ti jest opłacalny, czy lepiej zaczekać ten cały miesiąc i dopłacić 2000 zł do RTX 4080? Gram w 1440p i czasem coś tak odpalę na TV w 4K ale to FIFA i jakieś gry na kooperację, wiec głownie te 1440p :) Mam procesor R7 7800X3D

#pcmasterrace #pc #rtx #radeon #amd #intel
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@Marcines: a to DLSS i RT nie robi jakiejś roboty na korzyść tego RTX’a żeby przymrużyć oko na 12Gb vramu? Nie ogarniam tych szczegółów właśnie i czy 12GB to tak w opór za mało. Karta na przynajmniej dwa lata bo następna jak kupie to dopiero seria 50xx
  • Odpowiedz
@Kostor95: no DLSS jest lepszy od FSR, nie da sie tego ukryc, FSR3 ma mieć premierę za jakiś czas, ale kiedy dokładnie to nie wiadomo.
Jeżeli bardzo ci zależy na RT to faktycznie nvidia jest najlepszym wyborem, tylko po prostu sporo droższym.
Jeśli chcesz wymienić kartę za 2 lata, to te 12gb vramu wystarczy do 1440p, w 4k już może być gorzej (pewnie zależy od gry).
Mógłbyś kupić 4070 (nie
  • Odpowiedz
@Marcines: jak dla mnie są równe, zmieniłem nvidia na amd i nie widzę praktycznie różnicy w FSR chociaż nawet nie wiem czy nie wyglada odrobine lepiej wizualnie
  • Odpowiedz
FSR3 ma mieć premierę za jakiś czas, ale kiedy dokładnie to nie wiadomo


@Marcines: z tego co mówili na poprzedniej konferencji to jakoś po nowym roku dopiero, także jeszcze sobie troche poczekamy
  • Odpowiedz
  • 0
@Marcines: @majk3l udało mi się wykombinować te 2000 zł więc mogę sobie pozwolić na RTX 4080 ale może polecicie jakiś konkretny model bo widze jest ich mnóstwo. Myślałem o PNY GeForce RTX 4080 XLR8 Gaming ale może wiecie coś więcej o tych modelach i znajdę w tej cenie coś lepszego? No i jeszcze mam takie głupie pytanie a mianowicie jakiego złącza użyć do podpięcia karty, bo z tego co
  • Odpowiedz
jakiego złącza użyć do podpięcia karty


@Kostor95: 12vhpwr - będziesz miał przejściówki od PEGów w pudełku od grafy.
Jaki zasilacz?

gigabyte GeForce RTX 4080 - 4
  • Odpowiedz
  • 1
@majk3l: Zdecydowałem się na tego Gigabyte, ponieważ wydaje mi się, że wizualnie lepiej będzie współgrał z tym, co już mam w obudowie, ten Zotac jest za bardzo owalny. Dzięki za pomoc :P
  • Odpowiedz