Wpis z mikrobloga

@Zaqwsxe: A jak zweryfikujesz czy para nie chce mieć dziecka, żeby je krzywdzić? Typie, rocznie rodzi się 300k dzieci w Polsce i nikt ich o nic nie pyta i nie sprawdza, jak się coś dzieje złego to wtedy urzędy wkraczają.
@cordianss: Napisałeś, ale nie wiem czemu tak sądzisz.

1) Państwo dopłaca Ci do takich dzieci jak jesteś rodziną zastępczą. Nie wiem jak w przypadku pojedynczej adopcji, ale pewnie też
2) Nie wiem skąd argument, że takie dzieci nie są do adopcji.
@fervi: Dzieci są często odbierane rodzicom, wtedy nie mogą być adoptowane, bo mają nieustalony status prawny. Druga sprawa jest taka, że zwykle ludzie chcą małe dziecko, więc jest mały popyt na te już dojrzałe.
@fervi: Ale jak chcesz to rozwiązać jeżeli rodzic się nie zgadza? Poza tym dziecko kobieta, która dziecko sprzedaje często jest zapładniana przez kupca, albo nawet korzysta się z komórki jajowej przyszłej matki.
@cordianss: 1) Jeśli dziecko trafia do domu dziecka to rodzic nie powinien mieć nic do gadania.
2) No i co to zmienia? Pominę fakt, że rodzi to wiele problemów, np. przestępcy mogliby porywać dziewczyny, które byłby gwałcone, by rodzina z innego kraju miała dziecko.
@fervi:

1) Jeśli dziecko trafia do domu dziecka to rodzic nie powinien mieć nic do gadania.

xD
Musi być postępowanie sądowe i odebranie praw rodzicielskich, to nie jest takie proste.

2) No i co to zmienia? Pominę fakt, że rodzi to wiele problemów, np. przestępcy mogliby porywać dziewczyny, które byłby gwałcone, by rodzina z innego kraju miała dziecko.

Nie ma na to takiego rynku, poza tym jak sobie to wyobrażasz? Porwą
Musi być postępowanie sądowe i odebranie praw rodzicielskich, to nie jest takie proste.


@cordianss: Czyli trzeba to przyspieszyć

Nie ma na to takiego rynku, poza tym jak sobie to wyobrażasz? Porwą kogoś i będą czekać 9 miesięcy?xD


@cordianss: W Chinach to norma
@fervi:

Czyli trzeba to przyspieszyć

To powodzenia życzę. Poza tym tak jak powiedziałem, jest popyt na małe dzieci, a nie na duże.

W Chinach to norma

A w UK, USA i Finlandii?