Wpis z mikrobloga

Gdzie najtaniej wyjechać zimą na 2tygodnie aby nie musieć spędzać świąt z rodziną? Jaki to jest mniej więcej koszt dla 1 osoby?
Myślę nad 3 wariantami. W obydwu kosztem byłyby: bilety/dojazd, nocleg(raczej pokój 1 osobowy), jedzenie(chleb z pasztetem ;) ).
1. coś gdzieś w górach również w Polsce i siedzenie 2 tygodnie na kwaterze z krótkimi wyjściami. Byle tylko widok zza okna był ładny. No i nie Zakopane bo też drogo ale raczej Gorce, Szczawnica, Słowacja.
2. basen Morza Śródziemnego. No ale to pewnie nie tanie, w morzu też się nie da popluskać
3. równik. Bilety drogie, reszta tania ale pytanie czy wszędzie.

#podroze #wakacje #podrozojzwykopem #podrozemateoaka #przegryw
#pytanie
  • 14
@niedasieukryc: Przecież za taki hajs wszędzie skoczysz, ja podróżując śpie w hostelach, pokoje kilkuosobowe, jak jezdze czasem do Wiednia odpoczac to place 25 euro za noc 800 metrów od Ring Straße, szukaj tanich hosteli to wszedzie posiedzisz za grosze, ja moge z 50 arabami spac w pokoju, byle tanio, a ja tam tylko spie i wychodze
@artur-hemingway: to nie musi być prawda. Dubaj w zimę jest drogi, ponieważ jest to region z dobrą pogodą, relatywnie blisko Europy. Np. Egipt ma dużo gorszą pogodę (jest zimniej). Do września na ogół w Dubaju jest drogo, bo jest nieznośnie upalnie. Po wrześniu ceny wyraźnie skaczą a apogeum osiągają w czasie świąt. Poza tym lot do Dubaju nawet tanimi liniami jest relatywnie drogi, a w okresie świąt może być bardzo drogi.
@niedasieukryc: z tego co wymieniłem jeszcze nada się Gruzja. Przejrzałem sobie loty i zależnie od kierunku i dni które masz do dyspozycji cena w dwie strony zaczyna się do 250 i na ogół nie musi być większa niż 400 zł. Dostępne kierunki to Czarnogóra, Albania czy Gruzja. We wszystkich tych państwach jest tanio, a najtaniej chyba będzie w Gruzji (zarówno w hotelach, sklepach i restauracjach, w Albanii i Czarnogórze jest tanio