Wpis z mikrobloga

Dla mnie chyba jeden z najważniejszych konkretów programowych Koalicji Obywatelskiej.
Można się nie zgadzać odnośnie światopoglądu czy spojrzenia na gospodarkę ale robienie z mediów publicznych tuby propagandowej to coś co powinno zapalić każdemu lampkę w głowie i skutecznie zniechęcić do obecnego rządu.
Media to czwarta władza i fundament każdej demokracji. Zachwiany niestety przez PiS. Nie wyobrażam sobie, że ktoś może chcieć oddać na nich głos lub nie iść na wybory.

#bekazpisu
#bekazprawakow
#wybory
#polska
#polityka
kx_keytinho - Dla mnie chyba jeden z najważniejszych konkretów programowych Koalicji ...

źródło: F5l5ROJXYAAQRGT

Pobierz
  • 13
@kx_keytinho: Nie chodzi o to by zlikwidować TVP a odpolitycznić. TVP powinno być czymś w rodzaju narodowego BBC czyli przede wszystkim kultura i sztuka a nie robić za ksztab wyborczy jedynej słusznej partii PZPR-PIS. TVN więcej razy w ciągu ostatniego roku skrytykował PO niż TVP skrytykował PIS w ciągu 8 lat xD precz z komuną, precz z partyjniakami TVP
@kx_keytinho: Jeśli już pytasz to, u mnie preferencje na chwilę obecną wyglądają w ten sposób:
Od lewej
Konfa > PiS > TD > Niezależni Samorządowcy > KO > Lewica

Zaznaczę, że to, że się na kogoś głosuje, nie oznacza, że trzeba się ze wszystkim co dane ugrupowanie sobą reprezentuje zgadzać. Bo wtedy to chyba byśmy wszyscy w domu zostali zamiast iść na wybory. Warto natomiast mieć świadomość dlaczego się pewnych wyborów
@kx_keytinho: Mamy tak zniszczoną demokracje, że opozycja sobie co chwile jakieś marsze organizuje, a za miesiąc kolejne wybory. Niejeden kraj chciałby mieć tak zniszczoną demokracje.

Co do prorosyjskoci to poczytaj/oberzyj sobie jak bardzo antyrosyjski był Tusk i jego ekipa. Byli tak bardzo antyrosyjscy, że nawet śledztwo po katastrofie prezydenckiego samolotu przekazali Rosjanom.
@Hlautameki: wiesz, że demokracja to nie jest jedynie możliwość organizowania marszy albo wybory? W Rosji też mają wybory.
To, że inne kraje chciałyby mieć jak u nas też nic nie zmienia.
W kontekście europejskim chodzi o bezstronność mediów, poziom oligarchizacji, trójpodział władzy, rozdział państwa od religii itp.

Co do prorosyjskości to nie jest ważne jaki jest Tusk w kontekście tego jaki jest Korwin, Braun czy Wilk