Wpis z mikrobloga

@DontDoThis: mam to samo. Też mi śliwka uschła, ale jakoś tak strasznie dziwnie. Wygląda to tak, że na dole drzewa nie ma liści, a na górze są. Może to wina mocno zarośniętego i - przyznaję - zaniedbanego w ostatnich latach ogrodu, za który musimy się porządnie tej jesieni wziąć. Przysłużył się też sąsiad, który na całej długości płota posadził tuje, które wyrosły w górę i zabierają naszemu ogrodowi słońce.

Co ciekawe,
  • Odpowiedz
@soyunmago: ekspertem to nie jestem, mam tylko z 10 ptaszników, jednego skorpiona i za dzieciaka miałem styczność z robalami, pająkami czy żmijami bo nie miałem innych kolegow do zabawy przez dorastanie w samotności na bezludnej wiosce xD. A te cykanie, szczególnie wieczorami to pewnie coś świerszczowatwgo. Też mi coś tak cykało jak u ciebie i sprawcą okazał się być świerszcz polny. Tylko jak okaże się że to on to go nie
G.....7 - @soyunmago: ekspertem to nie jestem, mam tylko z 10 ptaszników, jednego sko...

źródło: p1140741

Pobierz
  • Odpowiedz
@Glock17: szukałem dźwięku m.in. świerszcza polnego właśnie wczoraj, gdy próbowałem po raz kolejny wertować Internet wyszukując, co to może być. Nawet wpisałem w wyszukiwarce na YT frazę "european field cricket sound". O ile częstotliwość jest w miarę podobna, o tyle to coś u mnie w domu wydaje się wyraźnie cichsze i znaaacznie delikatniejsze, mniej świdrujące ucho. Chyba że te nagrania na YT są mocno wzmocnione dźwiękowo, ale nie wiem... hmm...

Gdybym
  • Odpowiedz
Może dźwięczy, gdy się gdzieś przemieszcza?


@soyunmago: bezkręgowce stryludują (czyli wydają dźwięki pocierając jakimiś częściami ciała) podczas godów przyciągając tym samice albo wyznaczają terytorium przed innymi samcami. Poza właśnie świerszczowatymi to nie przychodzi mi nic do głowy co mogłoby wydawać takie dźwięki. Podałem przykład tego świerszcza polnego bo przypomina troche z wyglądu tego turkucia o którym pisałeś i długość ciała tez się zgadza. Tylko że to dość płochliwy gatunek i raczej
  • Odpowiedz
@Glock17: dźwięk tego świerszcza domowego, który podlinkowałeś, brzmi najpodobniej, zwłaszcza jeśli głośność z filmiku obniżę do 10%, to wówczas ma to podobne natężenie. Ale czy to możliwe, żeby odzywał się tak rzadko - raz na kilka dni i był taki cichy? Może dynaminy mu brakuje, echh.

Konik polny mi wleciał 2 razy w zeszłym roku do domu i cykał na tyle głośno, że mimo iż umiejscowił się w łazience, to w
  • Odpowiedz