Wpis z mikrobloga

Wieczna beka z biedaków na 30 letnie kredo na #nieruchomosci
Wieczna beka z biedaków, których nie stać nawet na kredo na #mieszkaniedeweloperskie

Połowiczny szacunek dla jedynaków, którzy odziedziczą dom/mieszkanie po rodzicach i może jeszcze coś po dziadkach wpadnie. Trochę mniejszy jak to jest miejscowość w Polsce B
A pełny szacunek dla osób, których rodzice byli na tyle zamożni, że kupili kawalerkę, żeby synek/córka mieli dobry start na studiach, a teraz dokupują coś większego, a kawalerkę pozwalają wynająć jakiemuś innemu fraje... konsumentowi

Trzeba promować mądre rodziny, które mądrze dysponują kapitałem
niochland - Wieczna beka z biedaków na 30 letnie kredo na #nieruchomosci 
Wieczna bek...

źródło: prezes_nbp_obliczył_ile_jest_warte_życie_jednego_polaka

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@pinknada567: Jaki system przekona cię do posiadania 5 dzieci? Zawali się nie tylko piramida zusowska - nie będzie komu kupić twoich nieruchomości, twoich obligacje, twoich akcji, nabywcy się nie urodzili, nie ma lekarzy żeby cię leczyli na emeryturze, nie ma kuriera żeby wniósł ci lodówkę. Całe społeczeństwo jest piramidą opartą na wzroście populacji, nie tylko ZUS.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: jak będzie mniej ludzi będzie mniej potrzebnych specjalistów+będziemy mieć przyjezdnych. Tej machiny już się nie cofnie, ludzie nie będą mieć dużo dzieci i tyle. Na tym polega postęp współczesnego świata który i tak jest przeludniony a swoim zachowaniem prowadzimy do zagłady planety. W przyszłości pewnie zastąpią nas ludy, które podążają dziko za instynktami i się rozmnażają na potęgę. Ja nie widzę sensu w ślepym zwiększaniu populacji i bezsensownej eksploatacji Ziemii.
  • Odpowiedz
@pinknada567: Wolisz inwestować za granicą? To super - w którym kraju masz zastępowalność pokoleniową? W którym kraju zarabiasz pieniądze?

Będzie trzeba mniej specjalistów? To prawda, ale dopiero jak umrzesz. Większość konsumpcji odbywa się w wieku 30-65 - przy dzietności 1,3 jak dziś będziesz zawsze miała niedobór specjalistów bo co pokolenie będzie ich o 1/3 mniej. Wyobrażasz sobie liniowe skurczenie populacji w każdym wieku z a będziesz miała masę starców domagających się
PfefferWerfer - @pinknada567: Wolisz inwestować za granicą? To super - w którym kraju...

źródło: fredgraph

Pobierz
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Ja się cieszę, że będzie mniej ludzi i świat będzie mniej zaludniony. Nie napisałam nigdzie, że problem rozwiąże się przyjezdnymi. Sorry ale swoją frustrację powinieneś kierować do rządzących a nie kobiet. To im na rękę jeśli zwykli ludzie się żrą pomiędzy sobą. Obowiązkiem państwa jest wymyślenie sposobu na rozwiązanie problemu a nie wycieranie sobie mordy zwykłymi ludźmi, nie jestem naiwna i nie zamierzam sobie #!$%@? życia i dzieciom bo PiS
  • Odpowiedz
@pinknada567:

1) Nie jestem PiSowcem
2) Żaden kraj w historii nie wyszedł z dzietności poniżej progu zastępowalności pokoleń - ani Niemcy, ani Japonia, ani Szwecja, ani Francja, ani USA. Polska też z niej nie wyjdzie. Jedyny kraj który może się odważyć nakazowo potraktować ten temat to chyba Chiny w których wahadło po polityce jednego dziecka może się wyhylić w stronę polityki trójki dzieci.
3)

Nie napisałam nigdzie, że problem rozwiąże się
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: w takim razie źle mnie zrozumiałeś Mireczku. Te niektóre rzeczy co piszesz to nic odkrywczego- zlepek artykułów na wykop itd. Wolałabym być smutna, samotna i zgorzkniała niż wykorzystywać moje dzieci i zmuszać żeby opiekowałyby się starcem a nie swoim życiem. Okropne myślenie. Powiedz mi w jakim celu mamy tak ślepo się rozmnażać jak króliki? Jaki jest sens życia ludzi? Zapełnimy w końcu całą planetę, będziemy żyć jeden na drugim. Urodzić
  • Odpowiedz
Te niektóre rzeczy co piszesz to nic odkrywczego- zlepek artykułów na wykop itd.


Wykop to nie jest jedyne źródło wiedzy. Kryzys demograficzny to normalny problem badany przez naukowców. Po co to badają skoro to nic odkrywczego? Po prostu wymrzemy sobie i tyle, jaki problem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wolałabym być smutna, samotna i zgorzkniała niż wykorzystywać moje dzieci i zmuszać żeby opiekowałyby się starcem a nie swoim życiem.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Aha czyli przynudzanie nic nowego, wszystko tu gdzieś już czytałam a ty robisz parafrazy. Odstaw wykop!!! Twoje produkowanie się nic tu nie da. Statystyki są nieubłagalne. Myślisz za bardzo zero-jedynkowo. Świat nie jest taki czarno-biały jak tu opisujesz. Każda kobieta czy mężczyzna może mieć inny powód dlaczego nie chce sobie robić 3 dzieci. Sorry czasy ciemnoty już nie wrócą. Muszę cię zmartwić- całe życie wykorzystujesz cudze dzieci i będziesz to
  • Odpowiedz
@pinknada567: Ty wykorzystujesz i ja wykorzystuję. Jean Jacques Rousseau - umowa społeczna. Będąc młodym sam jestem czyimś dzieckiem i pracując oraz zarabiając pieniądze współtworzę społeczeństwo i pracuję też na starszych którzy mnie tu ściągnęli (płacąc podatki i pomagając rodzicom), a potem plodzę swoje dzieci i one robią to samo żeby cykl mógł trwać dalej, to jest wręcz społeczny dług - osoba starsza powinna być uprawniona do partycypacji w dobrach zapewnianych przez
  • Odpowiedz
@niochland: ten typek wyżej ma taki ból dupy i się do mnie przyczepił, bo ma kredyt na 30 lat i pochodzi z biednej rodziny :D ja zamierzam mieć 1 dziecko żeby mu przekazać kilka nieruchomości i to co najważniejsze w życiu- wolny czas, żeby nie musiało zapierdzielac na swoich rodziców jeszcze ;) Haha ludzka zawiść nie ma granic :)
  • Odpowiedz