Wpis z mikrobloga

#zarzadzanie #zarzadzanieprojektami #produkcja Czy jeżeli planujemy produkcje, i będą ja wykonywać ludzie, to czy jest jakis margines błędu, ktory wynika tylko z tego ze ludzie nie są doskonali, i robią takie błędy nie wynikające z procesu, zapominają, przyjdą nie wyspani, maja zły humor, czy np jeżeli opisujemy to człowiek bedzie szedl to potknie się bez powodu, i przez takie błędy generują powiedzmy 5% błędnych sztuk produktu
  • 4
@Partydog: Jakość to zmienna losowa, więc błędy i nieosiągnięcie zakładanej jakości jest wpisane w proces produkcji. Chodzi o to żeby być tego świadomym, wiedzieć co to są błędy systematyczne oraz zabezpieczać się przed tym.
@Wegrzynski dokładnie o tym mówię, dotarliśmy w zespole produkcyjnym do momentu w którym pracownicy mogą zostać obudzeni o północy i na pamięć znają wszystkie procedury, mimo to wciąż od czasu do czasu robia bardzo podstawowe błędy, i zapytani mówią ze widza ze to błąd ale nie wiedza czemu go zrobili (bardzo masowa produkcja, kilkanaście projektów dziennie) i widać gołym okiem ze to błędy wynikające z roztargnienia, gorszego dnia itp.
I ja próbuje
(bardzo masowa produkcja, kilkanaście projektów dziennie)


@Partydog: Jedną z metod walki z rozkojarzeniem jeśli produkcja jest z punktu widzenia operatora monotonna i nużąca jest okresowa zmiana zajęcia, nawet kilka razy na zmianę. Wkręcasz śrubki, potem kleisz, potem wycierasz szmatką itd.

I ja próbuje wytłumaczyć ze skoro już wiemy o czym zapominają bo to 5/6 punktów, to weźmy się tam zabezpieczmy i problem rozwiązany. To spotykam się ze ściana wyższych menagerow niż