Wpis z mikrobloga

Polska razem z "doborowym" towarzystem czyli z Bułgarią, Turcją, Arabami i Teksasem to kraje z najgłupszym, tak wysokim, limitem prędkości. Nikt inny tak nie ma. Polska ma najwyższy w Europie współczynnik śmiertelnych wypadków/przejechane km, a ma też tak wysoką prędkość na autostradach. Podczas gdy Holandia ZMNIEJSZYŁA w godzinach dziennych, niedawno prędkość na autostradach ze 130 na 100 (mapa poniższa tej zmiany jeszcze nie uwzględnia), to Polska niedawno ją zwiększyła do 140. Absurdalny pomysł. Limity w Polsce powinny być jak w Szwecji- 110 na autostradach i 70 poza miastami, punktowo zwiększane do 120 i 80. Większość polskich dróg nadaje się na 70 km/h najwyżej. Wiem, że na austostradach jest bezpieczniej itd.., ale biorąc pod uwagę polskie współczynniki wypadków to absurdem jest posiadanie takich limitów. Ponadto powinno być pełno kontorli prędkości na atustradach jak w normlanych krajach.
Do grona tych głupich wysokich limitów należy doliczyć też Niemcy, jednak nie do końca, bo na tej połowie niemieckich autostrad, gdzie nie ma limitów jest prędkość zalecana (Autobahn-Richtgeschwindigkeits-Verordnung): 130 km/h i za jej przekroczenie, w pewnych warunkach, np. wypadku, jest się karanym, więc nie do końca tak jest, że jest tam bez limitu akurat. Natomiast w Niemczech tam, gdzie są ograniczenia na autostradach, jest znacznie częściej niż w Polsce, fotoradar. Na odcinkach bez ograniczeń 90% kierowców jedzie i tak 120-130 najwyżej.

#polska #polityka #samochody #transport #motoryzacja #prawo #infrastruktura #swiat
nowyjesttu - Polska razem z "doborowym" towarzystem czyli z Bułgarią, Turcją, Arabami...

źródło: 1200px-World_Speed_Limits.svg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: ale te śmiertelne wypadki nie mają miejsca na autostradach czy ekspresowkach (poza jakimiś jednostkowymi przypadkami) tylko na zwykłych drogach gdzie możesz nawet dać limit 50/h ale istnieje niezerowe prawdopodobieństwo że #!$%@? Seba w swoim E46 albo równie #!$%@? Mariusz który po powrocie z UK kupił za funty S5 będzie miał je w #!$%@? xD Opcjonalnie panu Januszowi za kółkiem tira nagle się film urwie i zjedzie na przeciwległy pas. #!$%@?
  • Odpowiedz
  • 0
@TESTOVIRONv2: Idiotyczne. To państwo też wg ciebie nie powinno reagować np. na wariatów biegających z nożami po mieście, bo jak ktoś czuje się zagrożony to może z domu nie wychodzić? Drogi sa dla normalnych ludzi, a miejsce wariatów niebezpiecznych jest w więzieniach- tak jest w normalnych krajacj jak np. Norwegia czy Szwecja, a nie u dzikusów, gdzie państwo o to nie dba,
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: Po co się wypowiadasz jak nie masz zielonego pojecie o jeździe samochodem i bezpieczeństwie na drodze? xD

Typowa polska przypadłość - jestem przegrywem chce żeby inni też byli

A ja powiem tak:
Polska ma wypadki na drogach i łącze to z faktem, że ty masz PJ. Wniosek może być tylko jeden: ty jesteś odpowiedzialne za wypadki na polskich drogach xD
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod: Sam jesteś przegrywem. Właśnie jesteś przegrywem z dzikiego, zacofanego kraju. Właśnie Twoja jazda o tym świadczy. Pojedź sobie do Szwecji, Holandii czy Norwegii i zobacz jak jeździ się w normalnych krajach.
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: Ja jestem przegrywem bo twierdze, że 140 km/h to dzisiaj kozna jechać z zamkniętymi oczami, a jak dla kogoś to za szybko to powinien nie jezdzic? xD
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: Jak tylko mogę, to zawsze wybieram autostradę, lub ekspresówkę (bo tak jest wygodniej i bezpieczniej) i uważam, że obecne ograniczenie jest w sam raz, albo nawet powinno zostać jeszcze podwyższone. Jeżeli uważasz, że 140km/h na dobrej autostradzie to dużo, to najwidoczniej masz jakiś paniczny lęk przed poruszaniem się z większą prędkością, albo nie potrafisz opanować samochodu i tyle.
Spójrz chociażby na codziennie wrzucane nawet tu na Wykop podsumowania ze śmiertelnych
  • Odpowiedz
  • 0
@FightMaker: @TESTOVIRONv2 @cwlmod haha, tak, cały świat się myli, w tym najlepsze kraje na świecie jak Norwegia, Szwecja, WIelka Brytania czy Holandia (co dopiero co obniżyła prędkość na autostradach ze 130 na 100), tylko Polska, Bułgaria i Araby mają rację z tak wysoką prędkością 140...
Bo oni to jeżdżą "szypko, ale bespiecznie", a afekt jak w oficjalnym raporcie UE o wypadkach poniżej. Różnice między Polską, a np. Norwegią czy Szwecją
nowyjesttu - @FightMaker: @TESTOVIRONv2 @cwlmod haha, tak, cały świat się myli, w tym...

źródło: comment_docrHLrE4J05xNUUwAIFGcGWZIIiOv8x

Pobierz
  • Odpowiedz
@nowyjesttu: LOL już ci napisałem że gówno się znasz, więc po co wrzucasz kolejne wykresy, których nie rozumiesz? xD Jakbyś miał RiGCz to byś zapytał się, dlaczego ale wtedy byś musiał bardziej myśleć, a więc w ogóle byś tego wpisu nie napisał.

Ja zaoram cię jednym słowem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz