Wpis z mikrobloga

Jako członek zakonu wzywam Was moi bracia w #neet, potrzebuję waszej mądrości!
Niestety spotkanie w du... W PUPie nie poszło całkowicie po mojej myśli i wcisnęła mi staż xD
Mam jeszcze czas na ogarnięcie jakoś ubezpieczenia?
Czy już za późno na wypisanie się żeby mieć je do końca miesiąca i zapisanie za 30 dni, jak to był myk kiedyś?
Bo nawet jak ugadam "pracodawcę" żeby on mi nie podpisał, to i tak po prostu mi kolejny od razu tego samego dnia wciśnie.
#przegryw
  • 12
  • Odpowiedz
@Paranoija: to są takie zadania od urzędników żeby to oni mieli prace pup płaci za staż ile 1000 zł brutto? Więcej byś zarobil w miesiąc reklamując jakąś firmę w neet marketingu
tylko odpisywanie żadnego gadania
a jak się nie zgodzisz na staż to jest wtedy kara i wyrejestrowanie na pół roku
  • Odpowiedz
  • 0
@trinty: No tyle to ja wiem, a nawet więcej bo jest 1700 netto! Ale i tak za pełny etat + paliwo z połowę tego mnie zje to nie warto.
Pytam jak tych konsekwencji uniknąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy nasza biblia nadal obowiązuje gdy dostałem 7 dni na dostarczenie podpisanego kwitu o staż
https://wykop.pl/wpis/64745397/uz-finansowane-przez-pup-bez-wizyt-w-urzedzie-aby-
czy może rubikon już przekroczony i po chłopie(czyt. mnie).
  • Odpowiedz
@Paranoija: WTF? Przecież chcę Ci pomóc. Nie zrozumiałeś mojego posta. Ponoć można się wyrejestrować nawet po otrzymaniu skierowania, tylko że babki z urzędu muszą być zaznajomione z faktem, iż nie mają podstawy prawnej do nałożenia kilkumiesięcznego bana. Jeśli natomiast zaznajomione nie będą i go nałożą, to będziesz musiał im udowadniać, że jesteś na prawie.

I piszę Ci, że na przykład ja będąc przegrywem nie miałbym odwagi udowadniać im swoich racji. A
  • Odpowiedz
@Paranoija: ja byłem w takiej samej sytuacji, ale uratowałem sytuację, tak że dzień przed rozpoczęciem stażu, znalazłem inna "pracę" a tzn inwentaryzacje w sklepie na 1 dzień. Mailowo wysłałem do PUP umowę zlecenie z tej inwetaryzacji i tym sposobem wyrejestrowano mnie z urzędu i staż się nie odbył
  • Odpowiedz
@Paranoija: czas wciąż masz, jeśli jeszcze nie rozpocząłeś stażu, to szukaj ma szybko jakieś pracy na umowę zlecenie typu rozkładanej towaru, albo jakaś inwentaryzacje na 1 dzień. Chodzi tylko o to żebyś pupowi pokazał umowę, że znalazłeś inna pracę i tym samym anulują staż i cię wyrejestruja z urzędu i nie dostaniesz nawet bana.
  • Odpowiedz
  • 1
@Czesterek: No bo mniej zachodu dla mnie iść raz na dwa miesiące było i podpisać i przy okazji iść na kebsa w mieście niż klikać w kąkuter.
Bo pierwsze 8 miesięcy miałem wg. planu aktywizacji zagwarantowane bezproblemowe.
  • Odpowiedz