Wpis z mikrobloga

@RZM_4: Doktorat z inżynierii statystycznej połączony z machine learningiem lub znajomość kilku frameworków do tworzenia aplikacji webowych takich jak np. Django.
Osobiście skłaniał bym się do doktoratu z inżynierii statystycznej bo w Django mało co się ostatnio pisze.

@RZM_4: Nie da się grzebać na boku w języku takim jak Rust, to nie JavaScript. Rust to język któremu należy poświęcić lata aby napisać w nim coś dobrego i zdecydowanie nie powinien to być pierwszy język jakiego się uczysz.
@RZM_4: Przebranżowienie się obecnie na programistę to iście karkołomne zadanie.
Złoty pociąg dla juniorów odjechał w 2019 roku wraz z COVIDem.

Wszyscy chcą kogoś kto już coś umie, najlepszym startem jest JS bo w nim piszą praktycznie wszyscy na rynku w różnorakich zastosowaniach. Jednak aby ktoś w ogóle się zainteresował trzeba co najmniej ogarniać Full Stack w JSie w stopniu podstawowym lub back/front w stopniu bardzo zaawansowanym.
moment moment. Gdzie ja napisalem, ze te jezyki sa podobne?


@hufsa: nie napisałeś, ale zauważam po prostu taki wzorzec, że ludzie często wymieniaja Go i Rust razem oraz na necie jest cała masa porównań Go i Rust. Tak jakby były jakąś konkurencją. A przecież to zupełnie inna grupa docelowa.

Ok, Rusta można użyć wszędzie tam gdzie Go ale w drugą stronę już to nie działa. Tak samo jak lustrzanka zrobisz każde
via Android
  • 0
@mrcino czyli najlepiej uczyć się czegoś od podstaw niż siedzieć w Pythonie. Oki, w takim razie w tego co piszesz wnioskuje, że warto szkolić się w JS, a dopiero potem myśleć o Rust i ewentualnie go już kuć na poważnie gdy naprawdę będzie się coś umieć.
@RZM_4 Z budowlańca na pythongera w 2 lata żeby zaczac zarabiać, w tym miesiącu stuknie mi 4 lata od rozpoczęcia przygody.

Moja droga była raczej nietypowa dlatego ciężko mi się utożsamiać z większością wątpliwości które poruszane są na wykopie. Na samym początku znalazłem sobie społeczność kryptoaluty (którymi interesowałem się już od 2013, ale jestem inwestowa ameba więc nic nie zarobiłem), pracowałem nad różnymi pobocznymi projektami ucząc się głównie Django (uczyłem się go
@blacktyg3r: ps. Rusta też się uczę bo krypto od jakiegoś czasu go dużo używa, bez podstaw w pythonie bym się poddał od razu, a tak powoli coś tam się uczę. Python jest genialny żeby nauczyć sposobu myślenia programisty, potem następne języki wchodza dużo lepiej.
@RZM_4: W JSie trzeba naprawdę być oblatanym bo bardzo dużo osób zaczyna od tego języka i jest bardzo duża konkurencja.

Ja zaczynałem od JSa, i ogólnie FrontEndu, po niecałych 2 latach nauki od zera jako samouk dostałem pierwszą robotę gdzie miałem wtedy 2300 zł do ręki jeszcze jako student.
via Android
  • 1
@blacktyg3r @mrcino

Napewno skupie się na swoich projektach, aby jeszcze się podszkolić w programowaniu i zacznę wdrażać się w JS, a Rust spróbuję chociaż poznać, bo jedynie o nim słyszałem. Na obecną chwilę mam stałą pracę i z tego co piszecie z małą wiedzą i umiejętnościami nie ma co się całkiem przenosić do innej branży, więc spróbuję zrobić z programowania dodatkowy zarobek, a potem jak coś z tego wyjdzie będę szukał pracy
Rust to język któremu należy poświęcić lata aby napisać w nim coś dobrego


@mrcino: skąd takie "mądrości"? Pierwszy projekt w Rust napisałem po niespełna 2 tygodniach nauki / zabawy. Obecnie ten pierwszy projekt ma tysiące użytkowników, ponad tysiąc gwiazdek na GH i jakościowo jest postrzegany jako powyżej przeciętnej.

Pracownicy Google mają podobne odczucia - zwykle wystarczały nie więcej niż 2 miesiące aby ludzie bez wcześniejszej znajomości osiągali produktywność taką jak w
via Android
  • 0
@Krolik z Rustem napewno się zapoznam, ale trochę przeraża mnie właśnie opinia, że ciężko coś napisać dobrego. Możesz podesłać swój GH, chętnie zobaczę twoje projekty w Rust
, ale trochę przeraża mnie właśnie opinia, że ciężko coś napisać dobreg


@RZM_4: co to znaczy wg Ciebie "coś dobrego"? Bo dla mnie to coś posiadającego założoną funkcjonalność, bez bugów i działające wydajnie z minimalnymi wymaganiami sprzętowymi. Do takich rzeczy Rust właśnie nadaje się lepiej niż większość innych języków jak np. Python czy Java. Słabo nadaje się za to do pisania rzeczy na szybko (prototypy itp), gdzie wydajność i wysoka stabilność
@RZM_4: "rozwiń co to znaczy BI/ETL?"
Jedną z podstawowych rzeczy w pracy programisty to umiejętność korzystania z internetu i wyszukiwania w nim informacji.