Wpis z mikrobloga

@gorzki99: Słuchaj, gówno mnie obchodzi pseudonauka ASE, której się nie da udowodnić. Wytłumacz mi jak zwiększone koszty kredytów i cięższa dostępność spowodują, że firmy obniżą ceny (inflacja spadnie). Wielkie korpo działają na kredyt, więc nie wiem jak to ma wpłynąć na niższą inflacje. Jakbyś poczytał prawdziwych ekonomistów, a nie akolitów Hayeka, to byś tak nie pisał. Tu masz zderzenie z prawdziwą ekonomią. Dopiero od tego wieku uświadomiono sobie, że stopy przyczyniają
Pobierz KoxKoxu21 - @gorzki99: Słuchaj, gówno mnie obchodzi pseudonauka ASE, której się nie d...
źródło: obraz_2023-09-07_013456392
@KoxKoxu21: Czego nie zrozumiales? Gowno mnie obchodzi kto kiedy byl jakims prezesem. Jak trza po nim pojechac to jade. I tak szczerze nawetnie wiem co to te cale ASE.

Potrafisz czytac wykresy? Jak widac nie. Wiec pozwol ze Ci omowie ten ktory wkleilem. Fakty a nie populizm.

Do czerwonej kreski stopy sa skorelowane z inflacja. Inflacja rosnie to stopy rosna - inflacja maleje to stopy maleja. I co siedzieje? Na poczatku
@gorzki99:

Dostales czarno na bialym co sie dzieje jak przestaja byc skorelowane a Ty dalej brniesz w jakis dziwne fikolki.

Ciekawi mnie co zrobisz jak za rok w grudniu będzie 3,5/4%, a stopy powrócą do 2%

Rozmawiamy o stopach i inflacji a nie bezrobociu.

XDD, przecież dostałeś wykres, że stopy i poziom bezrobocia się korelują, jeżeli mantrą neolibowych ekonomistów jest stopa powyżej inflacji to bezrobocie też idzie w górę, a ty