Wpis z mikrobloga

Podlicza się teraz rekordy RBR pokazując jaką mają dominację.
A ja mam taką kontrowersyjną opinię, że Mercedes miał potencjał na wygrywanie wszystkiego w latach 2014-2021, no może poza sezonem z oszukanym silnikiem Ferrari gdzie byłaby jakaś walka (o ile nie założymy, że i Mercedes mógł wyciągnąć z silnika więcej, tak jak to zrobił w końcówce 2021).

#f1
  • 11
  • 6
@Adoxer: W 2014 też byli blisko, 16/19 i też #!$%@? z własnej winy a nie kwestii tempa. W Kanadzie mieliby 1-2 gdyby nie przegrzanie hamulców Hamiltona w picie, na Węgrzech Hamilton startował z pitu a dojechali na 3-4 głównie przez #!$%@? strategii i walkę sami ze sobą na torze. W Belgii też się zderzyli co doprowadziło do wycofania się Hamiltona a sam Rosberg miał problem z zarzadzaniem paliwem.

No ogólnie przez
@Tasde: jeszcze wtedy był czasy(2018-2021), że Merc obstawiał kwale i praktycznie nie do wyprzedzenia był w wyścigu nawet jak ktoś miał lepsze tempo bo opony/hamulce zdychały po 2 okrążeniach podążania.

Ostatnio widziałem jakieś stare highlighty jak dali Maxowi 2 zakręty na wyprzedzenie Hamiltona i jak nie wyjdzie wycofać się na 4s. Paranoja.

Jeszcze ten Bottas robiący za bufor, umęczyłeś jednego merca to i tak nie miałeś już opon żeby Hamiltona wyprzedzić.
@JednaRenkaJedenKaleka: nic by nie przegrał. Verstappen dostał komunikat by zwiększyć różnice między nim a bolidem Gaslyiego co by bolid się nie pocił. Jakby miał jeździć szybciej by wygrać, to by jeździł. Miał dużo czasu w zapasie i mało okrążeń do zrobienia. Mógł drastycznie zwolnic.