Wpis z mikrobloga

[19/365] Tenisowa ciekawostka dnia:

Dzisiaj ciekawostka ze świata US Open. Podczas edycji 2013 drugim trenerem Novaka Djokovica był... Wojtek Fibak! Głównym trenerem był oczywiście Marian Vajda, a obecność byłego polskiego tenisisty miała pełnić role doradcy.

Wojtek Fibak o początku współpracy: "Zostałem poproszony przez Novaka Djokovicia, żeby być jego trenerem i pomagać mu w przygotowaniach. Jeśli pierwsza rakieta świata wzywa, to się nie odmawia. Z Novakiem znamy się od dawna. Jesteśmy sąsiadami w Monte Carlo, kontakt utrzymujemy właściwie przez cały czas. Na najbliższe dni postanowił zmobilizować wszystkie rezerwy. Zadzwonił, że chciałby "upgrade'u" swojego teamu. Zaproponował rolę konsultanta. Widzi, ile dobrego z Andym Murrayem zrobił Ivan Lendl."

Jak sam Serb komentował współprace: "On doskonale obserwuje, czyta i analizuje grę. Pracując z nim mogę grać na tym turnieju o wiele lepiej."

W US Open Novak Djokovic przegrał w finale US Open z Rafą Nadalem. Współpraca niestety trwała tylko kilka tygodni. Wojciech Fibak trenował kiedyś np. Henriego Laconte’a (były numer 5 na świecie) lub Martę Domachowską (byłą 37 na świecie). Niestety Polaków brakuje w teamach zawodników ATP i WTA. W TOP 100 ATP nie mamy polskich trenerów, ale w WTA aż czterech: Tomasz Wiktorowski (Iga Świątek) Sandra Zaniewska (Marta Kostyuk), Andrzej Kobierski (Magdalena Fręch) i Piotr Sierzputowski (Shelby Rogers).

#tenisciekawostki - Tag do obserwowania/czarna lista #tenis #sport

Jak ktoś nie czytał wczorajszego podsumowania "75 tygodni Igi jako numer 1" to zapraszam! Link: https://wykop.pl/wpis/72646917/18-365-tenisowa-ciekawostka-dnia-podsumowanie-75-t
Pobierz Madziol127 - [19/365] Tenisowa ciekawostka dnia:

Dzisiaj ciekawostka ze świata US Op...
źródło: k3ncb2wzrzsjhpkh8b29vzvgj6pt6b42_gallery
  • 2
@Madziol127 ochydny typ. Alfons, sutener z przerośniętym ego i fatalny mecenas sztuki i lichwiarz. I oczywiście #!$%@? trener xD
Miałem okazję poznać Fibaka na kilku turniejach pokazowych.
Smecz mu na ryj ( ͡° ͜ʖ ͡°)