Wpis z mikrobloga

Hej planuję kupić mieszkanie w #wroclaw , ostatnio znalazłem fajne mieszkanie w okolicy Auqapark Brochów, i wszystko fajnie ale Ojciec mi mówi, że Brochów to dzielnica cyganów, a przynajmniej kiedyś tak było.

A ponieważ na Brochowie nie mieszkam chciałbym się zapytać jak to aktualnie tak wygląda, czy Cyganie na Brochowie to zew przeszłości, czy może nadal tam są i utrudniają życie mieszkańcom?
Pozdro.
#wroclaw
  • 15
  • Odpowiedz
@mikorys: Zostało raptem kilku cyganów, myślę, że więcej teraz jest na Olimpi na Swojczycach, a zdecydowanie więcej na Nadodrzu
Większość wyemigrowała do UK lata temu.
Nawet jeśli są, to trzymają się w podwórkach pomiędzy Chińska, Polną a 3go Maja i co najwyżej widać ich na przystanku autobusowym.

Pytanie co to znaczy w okolicy Aquaparku, czy jest to bardziej Semaforowa, która ma infrasturkturę drogową, żabki i nawet jakieś jedzenie dowożą, czy może
  • Odpowiedz
  • 1
@mikorys: Brochów był, jest i zawsze już będzie cygański, lecz jest ich tam stosunkowo mniej jak to miało miejsce w przeszłości. Najwięcej na Chińskiej i 3 Maja. Aczkolwiek swego czasu dużo się buduje na Brochowie i społeczeństwo się zmienia. Za kościołem powstało nowe osiedle. Również właśnie w okolicach Aquaparku w kierunku Parku Brochowskiego i nie tylko. Dlatego też jeżeli masz więcej plusów niż minusów tego mieszkania to możesz je brać. Incydenty
  • Odpowiedz
@mikorys: ojciec mial racje. Jakies 20 lat temu to bylo #!$%@? getto, pelne cyganow i mozna bylo w morde dostac na ulicy za nic. Jakiez bylo moje zdziwienie jak ostatnio, po wieloletniej przerwie, odwiedzilem to miejsce ponownie. Cyganow prawie nie widzialem, pelno osiedli pobudowanych i demografia zdecydowanie sie zmienila - wiele mlodych malzenstw z dziecmi. Ale najlepiejwez ojca i sami zobaczcie
  • Odpowiedz
@mikorys: nie jestem wrocławianinem ale to samo o Brochowie słyszałem XD

Według mnie to może być fajna okolica.

Z moich obserwacji to najwiecej jest ich na Lipie i na Olimpii (Swojczyce)
  • Odpowiedz
  • 0
@mikorys no to trochę dalej do Aquaparku...póki co cisza i spokój, ale kawałek do sklepu jakiegokolwiek i dostawy jedzenia mierne, jakieś pyszne.pl to max
  • Odpowiedz