Wpis z mikrobloga

Czy są jakiekolwiek różnice między klasą 1 a 2 w PKP Intercity (zwykłym, nie żadnym pendolino)?

Widzę, że ani strefy ciszy tam nie ma, chyba wszystkie miejsca w pociągu są ze stolikiem naprzeciwko kogoś. Więc za co de facto dopłacam tą kasę? Nie wiem, dostaje z bomby chociaż voucher na jakąś kanapkę czy jajecznicę w warsie?

#pociagi #pkp #kiciochpyta
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chyba wszystkie miejsca w pociągu są ze stolikiem naprzeciwko kogoś. Więc za co de facto dopłacam tą kasę?


@Ziom166: Pytanie czy bierzesz przedzialy czy wagon.

Kiedys bylo tak ze 2 klasa to bylo 8 miejsc w przedziale a 1 klasa 6

Ale z drugiej strony jak teraz jechalem IC w drugiej klasie (z przedzialami) to tez bylo 6.
  • Odpowiedz
@Ziom166: Mam wrażenie, że łatwiej w 1 klasie o przedziałowy wagon (co nie znaczy, że zawsze się uda znaleźć miejsce w części z przedziałami ;d) - i na tym się kończą zalety ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: Nigdy, pod żadnym pozorem przedziały, chyba że bym miała gwarancję że będę jechać sama i się tam będę mogła zamknąć na całą podróż.

Ogólnie, to dla mnie komfort za który jestem w stanie dopłacić
- Bilet w strefie gdzie będzie wymuszone zamknięcie mordy, i brak kaszojadów i zjebów słuchających techno na słuchawkach że pół wagonu słyszy
- Zakaz wstępu dla "pańć z pieskami" bo jak mi jakiś burek się 4 godziny pod nogami telepie to mam ochotę zafundować kopa niczym Adaś Miauczyński w dniu świara temu kundlowi tej punkówy)
- Możliwość odosobnienia od innych pasażerów - np. odsłonięcie zasłoną/ zamkniecie przedziału na jakiś
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: prrrrryt, się wykopek zesrał.

oczywiście, że piszę o wariancie idealnym, jakby były jakieś indywidualne przedziały, jak w sypialnianych to ok. Natomiast klasyczne, że siedzisz z szóstką obcych ludzi kilka h to dziękuję. Pytam czy pkp cokolwiek z tego zapewnia, czy od razu uciekać do wagonu ciszy?
  • Odpowiedz
prrrrryt, się wykopek zesrał.


@Ziom166: no ale to bylo rano. Dasc regularnie sram - raz na dzien.

Pozostaje Ci kuszetka albo czymkolwiek nie jest ta "strefa ciszy". Kazde inne normlane podrozowaie pociagiem wiaze sie z tym ze bedzie ktos obok. No chyba ze se caly wagon/przedzial wykupisz.
  • Odpowiedz
@Ziom166: Wszystko zależy od konkretnego pociągu, podaj nazwę albo numer, to obczaję, co i jak, albo sprawdź sama na vagonweb.cz albo bocznica.eu, są tam schematy wagonów i napisane udogodnienia, więc możesz porównać, czy np. jest klimatyzacja, gniazdka itp. Jedzenia na pewno nie dostaniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) W 1 klasie za to mniejsza szansa na patologię i jeżeli nie jest to oblegana trasa, to może być
  • Odpowiedz