Wpis z mikrobloga

mam dziwne pytanie, 5 lat temu składałem papier od dowód osobisty w urzędzie, otóż pierwszą partię dokumentów napisałem literami pisemnymi przez to musiałem pisać drugą partie, problem polega na tym że nie pamiętam co zrobiłem z 1 partią dokumentów (była w pełni wypełniona razem z peselem). Nie wiem czy wyrzuciłem do kosza czy zostawiłem na stole (na korytarzu). Martwię się że ktoś z tym peselem może coś zrobić, czy jest szansa po takim czasie?

#pesel #urzad #gmina #dowodosobisty #pytanie #pytaniedoeksperta #dokumenty #administracja #bezpieczenstwo #prawo
  • 18
@Arstotzkaball Nigdy nie jesteś bezpieczny jeśli w tak lekkomysny sposób traktujesz swoje dane wrażliwe.
Bank może zadać więcej danych niż tylko pesel. Gównofirma pozyczkowa zadowoli się samym paselem i fałszywym nazwiskiem.
Znajomkowi z pracy kilka lat temu przybili kredyt z jakiejś firemki na 2000 zł właśnie na pesel i fałszywe dane. Wykręcił się na sprawie w sądzie że tylko pesel na umowie się zgadzał, reszta nie. A firma windykacyjna znalazła go po