Wpis z mikrobloga

Co warto zobaczyć w Warszawie w 2-3 dni? Oczywiste rzeczy to Pałac, Łazienki, Plac Zamkowy, Muzeum Powstania, Muzeum Narodowe. Lubię pospacerować obserwując wszelaką architekturę czy murale, więc wszystko z tym związanie będzie atrakcyjne. Lubię też sztukę współczesną. Jakie są tam galerie w typie Mocaku w Krakowie albo Muzeum Współczesnego we Wrocławiu? Co jeszcze warto zwiedzić? Może jakieś ogrody botaniczne?

#warszawa
  • 7
Centrum nauki kopernik jest spoko, jeśli lubisz naukę i się nie krępujesz.


@mohabe: szczerze ja bym raczej nie polecam, chyba ze ktos idzie z dziecmi.
Moze mialem duzo za wysokie oczekiwania, ale jak bylem pare lat temu to masa eksponatow byla nieczynna, a w tych ktorych dzialaly brakowalo mi konkretnego opisu co sie dzieje i dlaczego, takiego skrotu z wikipedii ( ͡° ͜ʖ ͡°) No, ale wiekszosci
@Trzesidzida: może park rzeźby w Królikarni przy okazji wizyty w Łazienkach? Ogólnie to nie szalej, 2-3 dni to mało, lepiej na czilu zobaczyć mniej niż gonić od muzeum do muzeum ;)

Edit:
"Pałac" - masz na myśli PKiN? W pierwszej chwili myślałam, że Wilanów (też fajny, ale daleko od Zamku).

Można się przejść Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem i Miodową, zobaczyć sądy przy placu Krasińskich, przy jakiejś okazji odbić na plac Zamkowy,