Wpis z mikrobloga

@LostHoldenCaulfield: Nieśmiałego czy introwertyka? Intro to dla mnie zaleta. Ale takie osoby nie mają problemu, żeby otworzyć japę, kiedy potrzeba. A za nieśmiałością idzie zazwyczaj jakiegoś rodzaju #!$%@?, wycofanie. I nie chodzi mi nawet o problemy z socjalizacją tak ogólnie, ale problemy, które stwarza to w związku. Często nie ma wtedy dobrej komunikacji, pojawia się nieszczerość, niechęć do rozmów. A w taki sposób, mimo chęci, nie da się tworzyć dobrego związku.
@ikimrdbeietocytynal: A znam temat z autopsji po związkach z nieśmiałymi facetami. Jeśli ktoś ma problem z nieśmiałością i komunikacją, to często ma problem ze szczerością w rozmowach, zwłaszcza jeśli dotyczą trudnych tematów, jakichś problemów, czy traum gryzących tę osobę. Przy tematach neutralnych potrafi być super, a przy tematach niekomfortowych - dramat.
Ale to dowody anegdotyczne, nie naukowe :P Dlatego napisałam, że trzeba rozszerzyć ankietę o pełen zakres #!$%@? w danym przypadku,
właszcza jeśli dotyczą trudnych tematów, jakichś problemów, czy traum gryzących tę osobę

czyli na przykład co,
poza tym osoba która nie jest nieśmiała też może mieć traumy i też może nie chcieć o tym rozmawiać i kłamać, troche słabe
@Hoggo:
@ikimrdbeietocytynal: zgadzam się, każdy może mieć takie problemy;)
Chyba op lub Ty musielibyście zdefiniować nieśmiałość, o jaką wam chodzi i opisać pokrótce, co za nią stoi.

Jeśli zerknę sobie na definicję nieśmiałości na wiki, to wychodzi, że osoba z nieśmiałością ma jednak wiele niedostatków:

U części osób nieśmiałość może osiągnąć nadmierne, patologiczne nasilenie, stając się jednym z głównych czynników kształtujących niektóre dziedziny życia społecznego i emocjonalnego jednostki. Oprócz przeżywanego bezpośrednio dyskomfortu,
@10129: Mi generalnie chodziło o sprawdzenie czy takie różowe paski są na świecie. Incele raczej nie napiszą, jestem różową i chcę. Jak dla mnie wyniki są dobre.

@Hoggo Problem o którym mówisz dotyczy też pewnych siebie mężczyzn. Wystarczy poczytać sobie wpisy kobiet tu i na innych forach jak narzekają na tych pewnych siebie. Jak potem okazuje się zdradzać i milczał o przyczynach (nie mówie, że obiektywnych, tylko w jego mniemaniu) do
Incele raczej nie napiszą, jestem różową i chcę. Jak dla mnie wyniki są dobre.

nie, ale mogą napisać jestem różową i nie bo to zgodne z ich światopoglądem. osobiście zbyt wiele razy sam głosowałem w ankietach na najbardziej dołujący wynik aby w to ufać, ale może projekcja i ludzie nie są tacy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

osobiście bardziej ufam jak nie jest ankieta tylko krótka wypowiedź, tu wystarczy
@LostHoldenCaulfield: +1
Chodziło mi o nieszczerość, zamykanie się w sobie, niechęć do rozmowy, omijanie bolesnych tematów - nie o kłamstwa. Kolega ikimrdbeietocytynal chyba trochę podkręcił sens moich słów, ale może też nieprecyzyjnie napisałam, sorry.

Podlinkowany wpis - dobry. Powiedziałabym, że przebija się tam bardziej brak poczucia własnej wartości niż nieśmiałość (choć to wszystko ze sobą powiązane).
Dla wielu kobiet łagodny temperament to ogromna zaleta. Mimo wszystko, jeśli nie wierzy się w
@10129: Można zrobić coś takiego, ale musimy stworzyć bezpieczną przestrzeń dla kobiet, bo wielu rzuci się na nie, że kłamią itp.

Celem mojej ankiety było wykrycie przypadków pozytywnych, czy dla mężczyzny co kocha, ale jest przegrywem jest chociaż cień szansy. Miałem całkowitą świadomość, że wielu inceli będzie robić wszystko, żeby kobiety przedstawić w jak najgorszym świetle.
@LostHoldenCaulfield: na wykopie nie ma bezpiecznej przestrzeni dla nikogo ogólnie.
na damskiprzegryw przychodzą przegrywy się wykłócać.
na przegryw przychodzą nie przegrywy się wyżywać na przegrywach albo trolować
nawet na tag jak wejdziesz swojej ulubionej gry to ciągle ludźie którzy w to nie grają przychodzą pisać, ze jesteś debilem i gra #!$%@? i masz przestać się dobrze bawić XD

Celem mojej ankiety było wykrycie przypadków pozytywnych, czy dla mężczyzny co kocha, ale
@Hoggo:

Chodziło mi o nieszczerość, zamykanie się w sobie, niechęć do rozmowy, omijanie bolesnych tematów - nie o kłamstwa.


Myślę, że to jednak co cechy nadmiernie pewnych siebie mężczyzn. Ja uważam, że jeśli kobieta by mnie chciała z takim problemami jakie mam to musiałbym ekstra starać za to, że nie wybrała sobie kogoś innego.

Nie mniej jednak rozumiem awersję do przegrywów, bo wielu z nich jest chorych z nienawiści do Was,
@ikimrdbeietocytynal: @LostHoldenCaulfield @10129 @anonanonimowy321 @Hoggo

po prostu kobiety lubią śmiałych i pewnych siebie mężczyzn i tyle


Eh, to co ona mówi ma sens. Ale jednocześnie - to też jest prawda.

Wrzucę tłumaczenie dość antycznego komenta psychiatry, konkretnie tego. Sam koment tutaj

Koment był w odpowiedzi na:

Dla tych z was, którzy uważają, że kobiety wolą palantów, jakie zachowanie macie na myśli? O jakim odsetku kobiet mówicie? Czy istnieją badania akademickie,
@Sinity: Myślisz, że jedyną opcją są konwencjonalnie mało atrakacyjne kobiety? Spotykałem się kiedyś z kobietą, która mi się nie podobała i okazała się tu jej cytat - "psychiczna".

Nie zgadzam się z pierwszym akapitem. Sam lubię mangi/anime gdzie jest miła/nieśmiała dziewczyna. Przemysł na to nastawiany istnieje.

Myślę, że o ile "toksyk jest fajny" jest dominującym poglądem widzę w ostatnim czasie coraz więcej głosów, że to wrażliwi mężczyźni są lepsi tu jeden
@zbrodnia_i_kawa: Są tacy. Zarówno mężczyźni i kobiety źle wybierają...

Problemem jest stwierdzenie czy KOBIETA jest zainteresowana

Przykład nr 1: Kiedyś w lokalnej burgerowni pracowała bardzo ładna dziewczyna. Gapiłem się na nią sporo. Jak podawała moje zamówienie to uśmiechneła się do mnie rzekomo. Ja byłem pochylony, nie widziałem tego, moja matka mi powiedziała. No i pytanie:
A. Czy rzeczywiście ona się do mnie uśmiechnęła, bo moja matka mitomanka nie jest osobą wiarygodną?
@LostHoldenCaulfield: portale srortale co maja glupie apki dla zjebow do rzeczy. Ocenianie siebie na podstawiie portali to naprawde glupi pomysl, bo to nie ocena ciebie tylko twojego profilu, a to zupelnie co innego.

Creeperskie jest wladnie gapienie sie bez zadnej akcji. Oczywiscie zaden ze mnie mistrz podrywu, ale lepsza kesy akcja -reakcja niz wgapianie sie w kogos.
@LostHoldenCaulfield: nie dane mi było osobiście poznać kobiet, które realnie, a nie tylko deklaratywnie preferowałyby introwertyków. I istnieniu takich dowiedziałem się dopiero na wykopie ;) nie mówię, że introwertyzm to śmierć w samotności, ale trzeba mocno nadrabiać innymi cechami najwcześniej wyglądem lub kasa