Wpis z mikrobloga

Jezuuuus puściło. Ostatnie kilka dni miałam atak depresji czy jak to sie nazywa dysforia? Mieszanka niskiej samooceny, depresji, desperacji, zdenerwowania, czasem agresji, rezygnacji ze wszystkiego. Ogarnęłam się dzisiaj, przeszło. Już normalne myśli, że trzeba iśc do przodu i próbować. Że nie ma co sie poddawać i przejmować się innymi.
Dzięki za wasze posty i wiadomości.
Jeszcze posłuchałam o koledze co wyrabia przy zaburzeniach osobości i ja jestem jesszcze normalna XD

#depresja #chad
  • 16
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Ana77: podejrzewam u siebie chad, czy jesteś w stanie powiedzieć czy takie symptomy by na to wskazywały, po tym jak Ty funkcjonujesz?
Dodatkowo jakbyś mogła napisać swoje objawy, a ja bym sobie porównał to do mnie i zobaczył czy u mnie się zgadza coś z tego.
- fantazjowanie, normalnie potrafiłem wywiady robić z sobą w myślach i wtedy wyprowadzam argumenty czemu coś myślę i ogólnie się spełniam
- pomysły do których
@interpenetrate: Ja o tym wiem od niedawna. Ale to co wypisałeś to raczej nie jest związane z chad.
Chad to jest wiekszośc depresja po której następuje górka w której masz ochotę na różne aktywności, zmiejsza się lęk i jesteś wstanie robić więcej niż w depresji. To jest lekki przebieg. Ciężki przebieg to mania w której mozna naprawde nawywijać.
Fantazjowanie też nie jest czymś złym, jeśli nie poświęcasz temu za dużo czasu.
@Ana77: no to mam tak jak napisałaś. Poświęcam temu dużo czasu, a ptsd I fobia społeczna skutecznie blokuje mnie przez urzeczywistnianiem tego. Też bym latał jak postrzelony. I właśnie są takie górki i dołki. Niedobrze.
Mania czyli np. wjeżdża mi na mózg że od teraz będę nie wiem latał na wingsuitach i zaczynam skoki ze spadochronem po czym ta chęć ulatuje i myślę sobie że na #!$%@? ja to robiłem? Albo
@interpenetrate: Tak, jeżeli przychodzą ci do głowy szalone pomysły, a potem nie rozumiesz tego to może być to. Charakterystyczne jest, że lęk się zmiejsza. Zakłada się także zbyt pozytywne scenariusze - traci się rozsądek.
Ale to musi ocenić psychiatra. Jeżeli to podejrzewasz to idz, bo to nie są żarty.
A z fantazjowaniem to sprawdz to:

https://dadhero.pl/287187,maladaptive-daydreaming-czyli-uzaleznienie-o-marzen-gdy-marzenia-przejmuja-kontrole
@Ana77: ok, to rozhuśtanie, wzięło mi się z tego że mam potrzebę się spełniać, jestem ambitny a jednocześnie nie mam przełożenia w jakiejś stabilnym procesie wzrostu.
Czy widzisz u siebie jakieś podobnienstwo że czujesz się uwięziona w obecnym wyglądzie życia, i że chciałabyś "rozłożyć skrzydła" ale nie możesz no i coraz bardziej chcesz i chcesz?

Są takie wyskoki jakby momenty że np. biorę sobie spis mieszkań w okolicy i że wyszukuje