Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #leasing #bmw

Ehh mireczki. Pamiętajcie, że jak bierzecie furę od dealera, to nie miejcie złudzeń, że skoro to jest jakiś program BMW Premium Selection to fura będzie idealna i bezwypadkowa. Wrzucałem trochę contentu na swoim profilu w tym temacie. Ostatnio wróciłem do pracy w leasingu i już wychodzą pierwsze kwiatki. Samochód za 200k+ PLN. Sprzedaje dealer BMW ze Śląska - program aut BMW Premium Selection. Robię standardowo weryfikację w bazie ubezpieczyciela i co wychodzi? 3 szkody. Pierwsza na 40k PLN netto, druga na 8k PLN netto i ostatnia, najświeższa z 2022/2023 - 100k PLN netto. Dopytuję handlowca o zdjęcia lub kosztorys naprawy. Dostaję telefon od dyrektora z mojej firmy i pyta o auto, ponieważ fura miała być dla znajomego a w salonie powiedzieli, że tylko drzwi lakierowane... Ręce opadają jak ludzi oszukują.
  • 19
  • 1
@trololo55: Wiem, że nie. Ale chodzi o fakt, że kłamią przez telefon, że tylko drzwi robione, a tu nagle 100k PLN netto się okazuje, że jest.... Jakby nie patrzeć ponad połowa wartości auta, więc słabo.
przy tych stawkach w aso to wcale nie musi być złe auto, może warto poszperać i zobaczyć zdjęcia szkody wysłane do ubezpieczyciela.


@trololo55: tak, zwłaszcza ta na 100k, to nawet przy aucie za bańkę nie jest "włącznik świateł" xD
Pamiętajcie, że jak bierzecie furę od dealera, to nie miejcie złudzeń, że skoro to jest jakiś program BMW Premium Selection to fura będzie idealna i bezwypadkowa


@piwakk: ale to wie kazdy, kto ma IQ wieksze niz rozmiar buta i chociaz raz w zyciu kupil auto mlodsze niz 15 letni passat

Pierwsza na 40k PLN netto, druga na 8k PLN netto i ostatnia, najświeższa z 2022/2023 - 100k PLN netto.


@piwakk:
@piwakk: @tellet: to jest 30 parę tysięcy nie licząc auta zastępczego. Zderzak jest minimalnie pęknięty jeżeli nie widać. Niech dojdzie do tego reflektor, parę czujników lub innych podzespołów i nie zdziwiłbym się gdyby przy zwykłej małej kolizji wyszła kwota 100k...

A że kłamią to wiem, w Aso trzeba bardziej uważać niż u zwykłego mechaika...
trololo55 - @piwakk: @tellet: to jest 30 parę tysięcy nie licząc auta zastępczego. Zd...

źródło: 35k

Pobierz
  • 0
ale to wie kazdy, kto ma IQ wieksze niz rozmiar buta i chociaz raz w zyciu kupil auto mlodsze niz 15 letni passa


@bruhh: Nie, nie wie. Zdziwiłbyś się ile razy na wniosku było auta za 200-300k+ PLN i ludzie nawet cepik nie sprawdzali, tylko w ciemno wierzyli sprzedawcy w to co im powiedział. I to nawet jakiemuś nieautoryzowanemu. Dla mnie to jest szok.

a dziwia cie te kwoty przy takich
@piwakk: Sam znam historię jak BMW premium selection sprzedawało bezwypadkowe auto poleasingowe, a okazało się, że było po pożarze xD. Swoją drogą też ze Śląska
@piwakk: a legalnie nie da się tego zrobić np. przez zapytanie do ubezpieczyciela? Chciałbym sprawdzić auto które zakupiłem bo mam wątpliwości ????