Wpis z mikrobloga

Czy ktoś też uważa, że Konfederacja, to będzie podobny case do NSDAP i wyborów w Republice Weimarskiej w 1928 i 1932 roku?
Mam na myśli sytuację polityczną, gospodarczą, nastroje społeczne itd. Układ z Magdalenki nie może trwać wiecznie i jak w końcu dziady wyzioną ducha, to może dojść do przetasowania. Bieda prowadzi do ekstremizmu.
#polityka
  • 4
@Thiocomaster Tylko czekać aż Mentzen uliże włosy, zapuści wąsa, a wtórował mu będzie sam Cristoforo Bossalini. Mają już nawet specjalistę od silników rakietowych, tylko bez przedrostka "von" w swoich szeregach, ale brak przedrostka nadrabia częstym wykrzykiwaniem "won" do przeciwników politycznych, nadużywając przy tym immunitetu, więc w sumie wszystko się zgadza ( ͡º ͜ʖ͡º)
@MPTW: no właśnie. AfD u Niemców też rośnie. Nie wiem, z czego inni mają bekę. Ja się zgadzam ze stwierdzeniem, że w przeszłości zapisana jest przyszłość. Von Papen miał sterować Hitlerem z tylnego fotela, a w razie czego przecież mieli Hindenburga, który mógł rozwiązać rząd. Po roku Hindenburg umarł, a Papen mógł dziękować Bogu, że przeżył, bo wtedy klęska polityczna najczęściej oznaczała śmierć.

Jest zajebisty film na kanale Oblicza XX wieku