Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu przeprowadzka gdzie szybkość internetu LTE to 1-12 Mb/s download i 1-5 Mb/s upload.
O stabilności chyba nie muszę mówić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W miejscowości żeby zapłacić blikiem w sklepie, to trzeba wychodzić na zewnątrz i wrócić do kasy.

Może i swoje kosztuje, ale działa zajebiście.

#starlink #spacex #elonmusk #internet
qeni - Jakiś czas temu przeprowadzka gdzie szybkość internetu LTE to 1-12 Mb/s downlo...

źródło: main

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
@ardan95: Tak Vie to nie obchodziło, że aż nie mogłeś tego zignorować i musiałeś napisać komentarz? XD I kto tu #!$%@? ma mozg z gówna w tej sytuacji ułomku XDDDD
  • Odpowiedz
@qeni: Mieszkam na zabitej dechami kreteńskiej wsi. Wcześniej miałem internet tak #!$%@?, że głowa mała. Wolny o ile w ogóle był. Byle deszcz i wiatr powodował, że internet znikał. Jak tylko zaczął byc dostępny Starlink do zamówienia na Kretę to zamówiłem i od tego czasu moje problemy znikneły. Stabilny szybki internet.
  • Odpowiedz
z ciekawości, sprawdzałeś LTE w każdej sieci?


@barto125: @Jarczur @qeni W lokalizacjach praktycznie bez sygnału komórkowego da się dobrze to rozwiązać np. Mikrotik LHG LTE6 albo lekko większym modelem z samodzielnie złożonym zestawem, teraz pojawiły się LTE18 które mają agregację 6 pasm na raz.
Nie zbliżyłby się do wyników Starlinka niestety a to nawet nie z racji sygnału ALE tego że na wioskach i w lasach, dziczy po prostu komórkowe wieże
  • Odpowiedz
@qeni wiesz może czy działa już łączność między satelitami starlink czy cały czas backbone jest na lokalnych isp? Możesz sprawdzić jaki masz wynik przy teście na serwer w stanach? Jedną z obietnic było, że starlink będzie miał bardzo niski ping na dalekie odległości właśnie dzięki tej technologii wymiany danych pomiędzy satelitami.
  • Odpowiedz