Wpis z mikrobloga

@kielbasozer: Jest za gruba i nie jest elastyczna. Do najcieńszych możemy zaliczyć te o grubości 0,3-0,7 mm. Do tych średnich od 0,8 mm do 1,2 mm, a te grubsze mają ok 1,5 mm. Najlepsza grubość zależy oczywiście od rodzaju muzyki jaki się gra i rodzaju instrumentu, kostki o takiej grubości jak Twoje nie nadają się do żadnego stylu. Można tylko zniszczyć struny takim kamieniem.
  • Odpowiedz
  • 1
Jest za gruba i nie jest elastyczna. Do najcieńszych możemy zaliczyć te o grubości 0,3-0,7 mm. Do tych średnich od 0,8 mm do 1,2 mm, a te grubsze mają ok 1,5 mm. Najlepsza grubość zależy oczywiście od rodzaju muzyki jaki się gra i rodzaju instrumentu, kostki o takiej grubości jak Twoje nie nadają się do żadnego stylu. Można tylko zniszczyć struny takim kamieniem.


@kidi1: Właśnie dlatego np. dunlop robi 420 i
  • Odpowiedz
  • 0
Struny się wymienia z innego powodu niż kostka.


@kidi1: Wymienia się z takich powodów z jakich tylko chcesz. Może być i przez zużycie kostką - jeśli lubisz taką grać. Rozumiem - Ty byś nie takiej używał, spoko... ale nie mów, że jest za gruba, jak są grubsze znanych producentów, że za twarda - jak w ofercie jest sporo tak twardych.

"Półosi czy przegubów nie wymienia się w samochodzie, bo ktoś je
  • Odpowiedz
@kielbasozer: Nie odbierz mnie źle, ja tu nie pisze na złość, ale gram już od ponad 25 lat i różne wynalazki się brało jak zabrakło kostki. Kamień to nie jest najlepszy materiał na kostkę do gitary.
  • Odpowiedz
  • 0
Kamień to nie jest najlepszy materiał na kostkę do gitary.


@kidi1: No oczywiście, że nie jest najlepszy - ale jest bajerancki i jednak użyteczny. Nie poszła do zawodowego muzyka grającego kilka godzin dziennie. To po prostu taki użyteczny bajer dla gadżeciarza (główna funkcja to raczej wisiorek). ;D
  • Odpowiedz
  • 0
@kidi1: O! Skoro masz 25 lat za sobą, to mam pytanko, bo nie wiem czy warto się z tym męczyć. Wiem, że kamienna Tobie nie pasuje, ale pomijając materiał - widzisz sens w istnieniu kostki z wbudowanym (ukrytym) gwizdkiem nastrojonym w jakieś g, d, e czy inne a? :D
  • Odpowiedz
@kielbasozer: Po godzinie gry jakiegoś thrash metalu czy innych szybkich gatunków, w których cały czas używa się głównie jednej struny, najgrubsza byłaby przetarta w miejscu kostkowania i do wyrzucenia.

Kostek nie robi się z plastiku ze względu na oszczędności, ale na fakt, że to one powinny się wycierać, a nie struny. Pozdrawiam serdecznie.
  • Odpowiedz
  • 0
Po godzinie gry jakiegoś thrash metalu czy innych szybkich gatunków, w których cały czas używa się głównie jednej struny, najgrubsza byłaby przetarta w miejscu kostkowania i do wyrzucenia.


@JohnnyBezEn: Pewnie, zaś Formuła 1 po godzinie w terenie...
To taka do plumkania, nie ostrego rżnięcia. Bibelot :D
  • Odpowiedz
  • 1
@kielbasozer Nie widzę w tym sensu. Ja stronę ze słuchu i wzroku a później jak nie mam pewności to włączam jakiś dźwięk na telefonie i poprawiam.
  • Odpowiedz